Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/06 10:36 #5081

  • szysia565
  • szysia565 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ostatnio kupilem klawiature sterujaca i sprawuje sie wysmienicie. Problem za to lezy w komputerze. Podczas gdy uzywam jakiejs bardziej wymagajacej wtyczki (np Sytrus) FL Zaczyna mi dziwnie przerywac. Zdarza mi sie tez to jak gram za duzo bogatych akordow, w szybkim tempie. Czasami tez sie pojawia cos takiego:



Pytanie zatem do was... Czy jest to sprawa za slabego komputera (512 RAM i 1 GHz) czy tez karty dzwiekowej? Nie znam sie za bardzo na tym wiec przosze o pomoc. Czy rozwiazaniem bedzie zakup sprzetu; E-MU 0202 USB?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/06 11:02 #5083

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak to wina Pc 512 ramu i taki mały procek hmmm Pokompinuj cos z Asio latency daj tam bufor na max ale to raczej dużo Ci nieda proponuje zakup nowego Pc bo nowe wtyczki naprawde potrafia zapchac pamiec i CPU

poroponuje cos z Core x2 i 3 gb ramu a co do karty muzycznej kwesta gustu i portfela

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/06 11:10 #5084

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Patrząc na te screeny, zauważyłem, że zachodzi duży clipping, używaj jakiegoś Soft Clippera na master. A co do zużycia CPU, to proponuję oczywiście lepszy sprzęt :) (nie będę się wypowiadał w kwestii konkretnych modeli procesora, karty muzycznej, graficznej, RAMu itp. bo się po prostu nie znam za bardzo)
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/15 13:46 #5141

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
zdecydowanie za slaby sprzet, wiele wtyczek jest wymagajacych dla komputera.
Jak dla mnie minimum do produkcji przy uzyciu VST/VSTi to core2duo i min. 2gb ramu oraz szybki dysk (lub raid) i oczywiscie interfejs audio ASIO.
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/15 18:39 #5151

  • szysia565
  • szysia565 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
A ten interfejs to jakie miałby zadanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/15 21:49 #5153

  • Solid State
  • Solid State Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1

Jak dla mnie minimum do produkcji przy uzyciu VST/VSTi to core2duo i min. 2gb ramu oraz szybki dysk (lub raid) i oczywiscie interfejs audio ASIO.



Hmm... znam ludzi którzy na sprzęcie o parametrach 1GHz, 512 ramu robią świetną nutę. Moc komputera jest nijakim wyznacznikiem w produkcji muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:PROBLEM. FL studio skrzeczy. 2009/09/22 19:07 #5188

  • joo1
  • joo1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Miałem podobny problem, musiałem ustawiać jak już wyżej wspomniano dużą latencję żeby komputer mógł to ogarnąć :-). Robiąc muzykę nie na żywo problem latencjii nie jest taki znów wielki. Można przecież sobie ustawić odpowiednią latencję i wszystko hula. Ja mam laptopa z prockiem 1.8 Ghz ramy 1G i latencję mam ustawioną dość znaczną i parę żarłocznych wtyczek działa bez problemu. Gorzej gdy trzeba dograć jąkąś partię do zrobionych w moim przypadku podkładów - wtedy... trzeba zgrać wszystko do moim zdaniem bardzo dobrego programu Cool Edit i po problemie. Kolega kupił sobie interfejs lexicona i problem latencji znika. Myślę że byle jaki interfejs sprawy nie załatwi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena