Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nagrywanie wokalu 2009/06/16 12:42 #4534

  • deejay_master_bdg
  • deejay_master_bdg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ludzie pomocy !!!
"Zaopatrzyłem się" w wokalistkę i mikrofon, ale nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać do nagrywania wokalu. Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i jak możecie dajcie jakieś dobre rady pod kątem: gdzie nagrywać (pomieszczenie), jak uzyskać dobrą jakość nagrania bez szumów itd. itp.
Z góry dzięki za wszystkie udzielone rady :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nagrywanie wokalu 2009/06/16 13:05 #4535

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
deejay_master_bdg napisał:

"Zaopatrzyłem się" w wokalistkę


Fajnie to zabrzmiało :D

Ale na temat: spróbuj nagrać w warunkach jakie masz, i oceń. Nie doradzę Ci dokładnie :P
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nagrywanie wokalu 2009/06/16 17:24 #4537

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli nie masz odpowiednio zaadoptowanego pomieszczenia to najprościej "zbudować" ramę mniej więcej wielkości dużej szafy tak żeby zmieściła sie tam Twoja wokalistka. Pozniej na tą ramę musisz zarczucić ze wszystkich stron dość grube koce.

Dalej:

- jesli bedzie trzymała mikrofon w ręcę musi trzymac go stabilnie [najlepiej użyć statywu]
- nie wolno dotykac siatki ani głowicy mikrofonu
- mikrofon powinien byc w granicach od 7 do 10cm od ust ale jesli chcesz uzyskac np. efekt lekkiego akcentowania wokalem mozesz mikrofon oddalic a jesli ma to byc tłusty głeboki wokal który gra główną rolę w miksie to mozesz go przybliżyc
- koniecznie też musisz zastosować osłonę przeciwpowietrzną (np. pończochę) aby unknąć głosek syczących i wybuchowych (s, f, ś, dź oraz podobnych) oraz dodatkowo przy wymawianu / spiewaniu mozesz poprosic wokalistkę o to żeby przy pojawianu sie tych głosek odchylała usta lekko w bok.

reszta to porządny kardioidalny mikrofon pojemnościowy i umiejętności tej panny :)

pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nagrywanie wokalu 2009/06/16 18:22 #4541

  • deejay_master_bdg
  • deejay_master_bdg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzięki :D super wskazówki :) na pewno się przydadzą :D się zabieram do budowy butki nagraniowej xD :P

DZIĘKI :D

PS: przy okazji zamieszczam link nuty, do której ma być ten wokal nagrywany :)

www.speedyshare.com/309678331.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nagrywanie wokalu 2009/06/16 18:28 #4542

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Masahuku napisał:

- koniecznie też musisz zastosować osłonę przeciwpowietrzną (np. pończochę) aby unknąć głosek syczących i wybuchowych (s, f, ś, dź oraz podobnych)


Niekoniecznie, w masteringu wokali wystarczy nałożyć jakąś wtyczkę De-esser. :)

Życzę powodzenia w nagrywaniu :D
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nagrywanie wokalu 2009/06/16 19:42 #4543

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Prof. Worminkle napisał:

Niekoniecznie, w masteringu wokali wystarczy nałożyć jakąś wtyczkę De-esser



Jesli deejay_master_bdg ma sie zastosowac do Twoich rad to nie wiem po co mu wokalistka i pomieszczenie do nagrywania..wystarczy ze sam nagra kilka mowionych słów wrzuci to do Celemony Melodyne gdzie poprawi intonacje i sprawi ze jego mowa bedzie spiewac a de-esser zrobi z tego anielski głos...ba on nawet nie potrzebuje dobrego mikrofonu, wystarczy nagrac takim zwykłym za 15zł albo wbudowanym w laptopa bo wtyczki zrobią z tego piękny wokal....

moze nie wiesz, tzn. na pewno nie wiesz, ze sygnał analogowy zgrywany do postaci cyfrowej musi miec juz podczas nagrywania ustawione odpowiednio poziomy oraz jak najlepszą jakość - dlatego tez wszechobecne są preampy mikrofonowe dla poprawienia "mocy" nagrywanego wokalu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Nagrywanie wokalu 2009/08/18 15:17 #5000

  • hash5g
  • hash5g Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 1
deejay_master_bdg napisał:

dzięki :D super wskazówki :) na pewno się przydadzą :D się zabieram do budowy butki nagraniowej xD :P

DZIĘKI :D

PS: przy okazji zamieszczam link nuty, do której ma być ten wokal nagrywany :)

www.speedyshare.com/309678331.html


Chłopaq nawet nie baw się w jakieś budki nagraniowe, mikrofon na statyw,zapodaj jakąś "pończochę" przed nim , ustaw dziewczynę ze statywem plecami do półki z książkami i innymi gratami( najlepiej chaotycznie poustawianymi nań), do tej półeczki przyczep sznureczek z kocami ,następnie z tego wszystkiego zrób komorę trójkątną i hejabanana !
Co jeszcze mogę podpowiedzieć to do dobrego wygłuszenia polecam maty ekologiczne które układa się pod panele takie jakie zapewne masz w domu [ chłoną do 22dB] :) --> www.allegro.pl/item714502731_podklad_pod...ineckaeko_plyta.html policz ile możesz nią wyciszyć w tej cenie( ? :) ! ), sam stosuje takie rozwiązanie tyle ,że maty mam posklejane taśmą i rozwieszam je na gwoździkach które mam w odpowiednich miejscach,następnie przeginam to w różnoraki sposób,załamuje itd. i mam spokój.Jest wygodnie , tanio i jest efekt.
PzDr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena