Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Licencja na dołączone oprogr. 2009/03/11 18:24 #3581

  • Zlom0
  • Zlom0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Viva la Progressive!
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
Niedawno kupiłem klawiaturę CME M-Key (swoją drogą nie narzekam :)) , dołączane jest do niej oprogramowanie w postaci Magix samplitude 8 SE oraz m.in. Arturia Analog Factory SE i właśnie mam co do nich małe pytanie.
Oba programy przed uruchomieniem wymagają zarejestrowania przez internet. Kody mam, ale czegoś się boję. Za jakieś 2 miesiące "przesiądę się" na nowego kompa. Czy jeśli zainstaluje Samplitude na starym kompie (tym, z którego obecnie korzystam) i na nim go zarejestruje, będę mógł ponownie zainstalować go na nowym komputerze i zarejestrować? Czy nie zezwala na to licencja?
HELP.
Nie wiem, czy instalować Samplitude, czy poczekać na nowego kompa - nie chcę stracić swojej licencji na ten soft. Jak z tym jest?
___________
\"Jeśli nie jutro, to kiedy podbijemy świat.?\"
... i tego się trzymaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Licencja na dołączone oprogr. 2009/03/11 18:53 #3582

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wszystko uzależnione jest od tego jaka jest treść tej licencji, a takowej nam nie przestawiłeś nawet w języku angielskim, zazwyczaj jest jednak tak, że jeśli mamy do czynienia z licencją jednostanowiskową, wtedy, będzie istniała konieczność odinstalowania oprogramowania z jednego komputera a zainstalowania na drugim.

Zakładam że program będzie można zarejestrować tylko raz, zatem wygenerowany klucz będzie pasował pod konfigurację "starego" komputera.
Jakbyś mógł skopiować "warunki licencji" - zawartość okna pojawiającego się podczas instalacji oprogramowania (konieczne do zaakceptowania) by można było kontynuować instalację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Licencja na dołączone oprogr. 2009/03/12 16:52 #3588

  • Zlom0
  • Zlom0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Viva la Progressive!
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, oto fragment licencji na Samplitude. Jest tu linijka o tym na ilu komputerach, ale nie do końca łapię o co w tym dokładnie chodzi.

OBJECT OF CONTRACT The MAGIX product accompanying this License (hereinafter "Software"), regardless of the media on which it is distributed, is licensed to you by MAGIX Corporation (hereinafter "MAGIX") on a non-exclusive basis. You own the medium on which the Software is recorded but MAGIX retains title to the Software, all sound and video files provided with the Software and related documentation. This License allows you to use the Software and the sound and video files on a single computer and make one copy of the Software in machine-readable form for backup purposes only. You must reproduce on such copy the MAGIX copyright notice and any other proprietary legends that were on the original copy of the Software and the sound and video files. If the program package contains more than one media form, the licensing is restricted to only one media form.

Swoją drogą, mam złe wspomnienia co do tych "darmowych" Samplitude. Swego czasu kupiłem pewne polskie czasopismo (które wydało przez rok 4 numery, a następnie wyprzedawało archiwa w promocji) z tym samym Magix-em, oczywiście z kodem do rejestracji online (OEM-...) i ku mojemu zdziwieniu kod nie działał.
Po kilku mailach do kierownika działu DVD, otrzymałem odp. że "niestey ale gazeta jest sprzed paru miesięcy i kod już wygasł, ale zachęcamy do kupna nowych numerów". Szkoda, że własnie ta rzekomo "pełna wersja" zachęciła mnie do kupna tego szmatławca. ;]
___________
\"Jeśli nie jutro, to kiedy podbijemy świat.?\"
... i tego się trzymaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Licencja na dołączone oprogr. 2009/03/12 17:53 #3589

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Niestety, ale w treści, którą tutaj wkleiłeś nie ma żadnej informacji na temat tego co w przypadku próby zainstalowania oprogramowania na innym komputerze.
Jest natomiast informacja iż masz prawo do wykonania jednej kopii (na wypadek utraty oryginalnego nośnika). Oprogramowania łącznie z załączonymi doń plikami audio i wideo możesz używać wyłącznie na jednym komputerze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena