Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/27 16:31 #3428

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mozna pier***ca dostać za przeproszeniem od tego wybierania. Człowiek chce pograć trochę, nie zna się, wszędzie pełno nieznormalizowanych parametrów i opisów, poza tym ceny rosną z dnia na dzień. Odwiedzisz jakiś sklep i zapytasz , to od razu cena leci w górem razem z dolarem lub euro...

1. klawiatura E-MU XBOARD 49
2. E-MU 0202 USB z softem:
3. Słuchawki: SINN 7 Monitor/K Studio
4. Głośniczki: Nie mam pojęcia, za dużo zmiennych: aktywne/pasywne, złącza USB/RCA/jack , - które z dostępnych? tak do 500-600zł, wiem, ze to mało ale nie mam wymagań wielkich. Jeśli chodzi o Alesis to są aktywne i pasywne , które z nich do powyższej karty uda mi się podłączyć i używać? Karta ma jedno wejście USB więc głośników już przez USB nie podłączę. Są dwa wyjścia L/R ... a w specyfikacji monitorów nie ma nigdzie o tym jak to podłączyć.
5. i jednak chyba FL Studio, aby mieć w wersji programowej syntezatory w pluginach.


Pomijając to co Lucas Klauze pisał na temat kart E-MU (jak nie będzie działać to chyba zwrócę) to czy warto kupować E-MU 0404 zamiast 0202 ? A jeśli tak to dlaczego? O latencji piszą, ze porównywalna :
Rozumiem, że port midi w karcie nie jest mi potrzebny, bo klawiatura komunikuje się przez USB, poza tym wpinam ją do kompa a nie do karty?

edyta:
Coś mi się widzi, że sklepy jakąs własną twórczość uprawiają: E-MU Xboard 61 jest tu opisana:
X-board 61 jest pełnowymiarowym, dynamicznym sterownikiem MIDI z funkcją aftertouch i klawiszami półważonymi.
a tymczasem na stronie producenta słowem się o tym nie wspomina...

edyta2:
Pass... Dzięki koledzy za wiele cennych wskazówek, jeśli coś jeszcze Wam przyjdzie do głowy to piszcie. Ja się zdecydowałem pójść z kumplem do kumpla sklepu, na miejscu w Gdańsku, można będzie może pomacać, wypytać szczegółowo, zawsze to też na miejscu, gdyby coś nie działało to łatwiej wymienić na właściwe. Zdać się muszę na człowieka, który za mnie wybierze na podstawie wytycznych jakie przedstawię. W sklepach internetowych albo piszą jakieś wyssane z palca rzeczy, albo zbyt ogólnikowe opisy - można łatwo się pogubić. Jak coś kupię to napiszę na forum co i jak to działa.
Pozdrawiam!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/27 22:35 #3429

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kolego, ja mam doświadczenie z E-mu i mówię poważnie- NIE KUPUJ NIC z tej firmy.

Już lepiej wyłożyć więcej i mieć to na dłuższy czas. Zakup tanich rzeczy mija się z celem, gdyż po jakimś czasie będziesz musiał kupić coś lepszego- na sprzęcie nie warto oszczędzać, wierz mi. Ja nakupowałem tanie sprzęty i teraz żałuję, bo wymiana mnie wyniesie drożej niż gdybym na dzień dobry kupił lepsze sprzęty (nie mowa o kursie euro/dolara, chociaż teraz to koszty są zatrważające).

Zapewniam Cię, że lepiej byś zakupił owego Terrateca Phase 26 przez Thomanna (Polscy sprzedawcy to zwyczajni ZŁODZIEJE- 900 lub 1000 złotych za interfejs kosztujący 111 euro tj. do 500 złotych z wliczoną wysyłką w thomannie to jest cholerne przegięcie zakrawające na złodziejstwo i naciągactwo).

Co do klawiatury sterującej... Już lepiej nabądź syntezator AN1X (ciężko jest go obecnie dorwać, ale czasami się na allegro znajdzie, bo sprzęt jest już nieprodukowany) i będzie to o wiele lepsza inwestycja niż Xboard, wierz mi. Masz i syntezator, i klawiaturę sterującą. Są takie opcje.
Albo AKAI Mpk 49
kupuj i nie marudź :D Jest to o niebo lepsza klawiatura niż jakiś dziadowski xboard.

Monitory podepniesz albo kablami XLR, albo dużymi jackami. Monitory pasywne wymagają odpowiednio dopasowanej końcówki studyjnej, bowiem nie posiadają zasilania (jak głośniki z wieży). Aktywne monitory posiadają własne zasilanie, m.in. dlatego są znacznie cięższe od pasywnych (oczywiście w kategorii tych samych rozmiarów). Hmmmm... Ja sam posiadam Alesis M1 520 Active i jestem z nich całkiem zadowolny, chociaż mam zdecydowanie apetyt na lepsze.

Kikut- niestety można dostać hebla od wybierania. Wybór jest za duży, a ile jest osób na forum, tyle jest wizji nt. sprzętu. ;)
Połaź po sklepach, popróbuj etc.
Ale NIE KUPUJ sprzętu E-Mu (interfejsy i klawiatury), dobrze Ci radzę.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/27 23:46 #3430

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
A takie monitorki aktywne nawet niezła firma ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/28 02:19 #3431

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Są całkiem dobre, chociaż poleciłbym jeszcze rzucić okiem na to

Wyglądają oryginalnie i mają Tweeter wstęgowy podobny jakie mają drogie ADAM-y (chociaż te tweetery Adamowe to podobno ich własny patent).
Cholera, chyba je sobie przy najbliższej okazji sprawię :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/28 22:23 #3434

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
@mh_sk , @ogurez co sprawia, że akurat te monitory są według Was warte uwagi? Na co zwracać uwagę? Na producenta, pasmo przenoszenia, odstęp sygnału od szumu?
Czy cos z tej oferty warto wziąć?

Z klawiatur coś czuję, że wezmę miditech:
www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=930
albo ten droższy model:
www.gitary.com.pl/index.php/catalog/cata...Bcatalog_id%5D/1217/

... a jak po wymacaniu stwierdzę, że to nie to pewnie polecane najbardziej CME... a jak i to w praktyce nie będzie pasowało.. to chyba jakieś stare pianino normalnie podłączę do prądu :-)

Z kart polecono mi jeszcze Edirol Fa-66 ... drogi jak diabli :-/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/28 23:19 #3436

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Z tej listy to chyba Genelec... Naprawdę dobra firma produkująca świetny sprzęt, który się znajduje w praktycznie każdym profesjonalnym studiu.
M-Audio pod względem nagłośnień SZEROKIM ŁUKIEM radzę omijać. Ewentualnie te Samsony, które dałem. Mają wysokotonowe drivery podobne do ADAM-ów, a ADAMY są dwa razy droższe.

Miditech... Już lepiej sobie sprawić syntezator (np. CS1X) do 1000 złotych i ma się klawiaturę sterującą wraz z syntezatorem...
Mechanika klawiatury jest jak w xboardzie- jest doważana metalowymi płytkami i za taką cenę naprawdę nie spodziewaj się rewelacji.
Co do syntha, to jeszcze mogę Ci polecić Rolanda D-50. Miałem okazję go kupić za 9 stówek- naprawdę potężne i ciężkie bydlę- chyba miało półważoną klawiaturę.
Ewentualnie to.

Co prawda, zwykła klawiatura, jednak synth bardzo fajny. Miałem do czynienia z jego wirtualnym odpowiednikiem i naprawdę- kapitalna rzecz. Za tą cenę... Naprawdę warto :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/28 23:56 #3437

  • kikut
  • kikut Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
CS1X kolega chce mi sprzedać - w przyszłym tygodniu może obejrzę. W razie gdyby miał służyć jako klawiatura to chyba potrzebna będzie jakaś przejściówka, konwerter MIDI->USB.
Roland D-50 faktycznie piękne brzmienia...
Samsony :-) tylko dlaczego :)
(kurs kupowania dla amatorów, dobry pomysł na biznes :-))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:klawiatura,karta dźwiękowa,rejestrator 2009/02/28 23:58 #3438

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
W takim układzie poczekaj na marcowy EiS, gdzie masz zestawienie monitorów do 1600 złotych :)
Wtedy się zdecydujesz
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena