Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 08:20 #1917

  • J.C
  • J.C Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam poszukuje dobrej klawiatury sterującej za ok 800 - 900 zł
Czy ktoś mógłby mi pomoc dokonać wyboru, na razie mam na oku 2
www.djshop.pl/dj/sklep/MAudio/2281,M-Audio-Axiom-61.html
guitarcenter.pl/catalog/klawisze/kontrol...ujace/edirol-pcr-500

Która waszym zdaniem lepiej się przyda do tworzenia muzy? chyba, ze znacie lepsze to bardzo proszę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 10:03 #1918

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Za 900 zł kupisz już profesjonalną klawiaturę. Edirol PCR-800 na pewno się do takich zalicza. Miałem przyjemność grać na kilku klawiaturach i najbardziej przypadły mi do gustu produkty firmy CME oraz Edirol. M-Audio odpada na samym początku. Oni robią dobre zabawki dla dzieci. Owszem, ich klawiatury mają sporo ciekawych rzeczy (głównie ilość kontrolerów), ale są bardzo kiepsko wykonane. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę klawiszy, która pozostawia wiele do życzenia. Proponuję abyś zainteresował się też klawiaturą CME-UF60. Posiadam starszy model czyli UF-6 i jestem maksymalnie zadowolony. W przeciwieństwie do Edirola wykonana jest nie z plastiku, a z metalu co drastycznie wpływa na zwiększenie jakości. Jedynym minusem może okazać się rozmiar. Klawiatura jest dość spora. W sumie taka sama jak większość syntezatorów np. Ion, Q czy TI. Jeżeli masz bardzo mało miejsca to może to stanowić pewne niewygody.
Wiem, że na rynku dzieją się straszne rzeczy...ale polecam kupno sklepie Thomann. Jest to niemiecki sklep i od jakiegoś czasu go polecam. Jest mnóstwo zdjęć produktów, ceny są bardzo niskie i obsługa jedna z lepszych. Po złożeniu zamówienia zostaje Ci przydzielona osoba z ich personelu, która opiekuje się Twoją przesyłką. W razie pytań czy kłopotów zawsze udzieli Ci szybkiej odpowiedzi. Dodatkowo ich sklep oferuje opcje bundle czyli zestawy. Obydwie klawiatury są w tej samej cenie. W opcji bundle za tą samą kwotę dostaniesz jeszcze dodatkowy kabel MIDI oraz stojak pod klawisz =) Z resztą zobacz sam:

EDIROL PCR-800

CME UF60

EDIT:

Sprawdziłem dzisiejszy kurs...kup lepiej w Polsce =) Zdecydowanie.

Tutaj masz chyba jedyny sklep w Polsce, który jeszcze ma starsze (tańsze) modele UF.

EDIT:

Cholera patrzyłem na 61-klawiszowe, a Ty chyba chcesz 49, tak?? Ups, no to UF-5 jest tańszy od Edirola :p - KLIK .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 10:51 #1919

  • J.C
  • J.C Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzieki wielkie 10 tego chyba zamawiam UF-5 Jednak poczytałem troche i wychodzi na to, ze najlepsze klawy to CME:d:d I nawet taniej wychodzi:D No chyba, ze do tego czasu wtrafi sie jakas lepsza okazja A powiedz mi UF5 czym sie rozni od UF6? Bo wyglada identycznie tylko ilosc klawiszy jest większa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 11:38 #1920

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dokładnie niczym poza ilością klawiszy =) Z reszta każda klawiatura jest dostępna w różnych wersjach. UF5, 6, 7 są takie same. UF-8 ma już system młoteczkowy, ale pianistą chyba nie jesteś z tego co się orientuję więc raczej Ci nie potrzebny taki kolos =) Serie UF-XX mają dodatkowo jakieś tam opcje zapamiętywania ustawień czy jakoś tak...no i brzydkie są w porównaniu z UF-X. Co do zapamiętywania ustawień to nie martw się, FL zapamięta w projekcie wszystkie kontrolery. UF ma 8 pokręteł, 8 suwaków + 1 suwak główny. Ale każdy można zlinkować dwa razy. To tak jakbyś miał podzielone to na strony. Masz jedną stronę, na której masz 8 pokręteł i suwaków. Na drugiej jest to samo. Raczej się z tego nie korzysta, ale jakbyś chciał zlinkować dużą ilość parametrów to może się przydać. Kręcisz pokrętłem i edytujesz jeden parametr. Naciskasz przycisk, który przełącza między stronami i te samo pokrętło może kontrolować inny parametr. Nie będą Ci działać przyciski play/stop/rec/rev itp. To nie jest wina klawiatury tylko FL'a. Pod Cubasem i Reasonem działają prawidłowo. Tylko FL ma zawsze jakieś problemy z tym :/

EDIT:

Jak naładuję telefon to cyknę zdjęcie obrazujące mniej więcej rozmiar tego klawisza. Na zdjęciach w internecie raczej ciężko jest zorientować się jakich rozmiarów jest w rzeczywistości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 12:02 #1921

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Klik 1

Klik 2

Mam jeszcze takie pytanie - ile masz lat i czy pracujesz? Bo może się okazać, że możesz lepiej spożytkować te pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 12:55 #1922

  • J.C
  • J.C Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak pracuje. Mam 23 lata. Już od dłuższego czasu zamierzałem kupić sobie dobra klawe, bo do tej pory miałem Casio ale słabe, bez dynamicznej klawiatury, zero pokreteł, w ogóle nie moglem nic podpiąć, żeby sobie później pokręcić;) Ale myślę, ze te 49 klawiszy mi wystarczy chodź tez słyszalem, ze lepiej wziąść 61 zawsze to można w FL ustawić, która część klawiszy za jaka wtyczke odpowiada, ze np lewą reka gram sobie pady a prawą piano;)No i mam miejsca ok. 1 metra to ta 49 lezała by na styk;)A I W grudniu planuje kupić jakieś monitory odsłuchowe do 1000 zł Czy orientujesz się co mógłbym wziąść ? Czy to za mało kasy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 13:14 #1923

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Uee to w takim razie śmiało możesz kupić ten klawisz =)
Co do monitorów to Alesis M1 Aktiv MK2 . Cena między 900-1000 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomóżcie mi wybrac klawiature sterującą 2008/10/26 17:21 #1924

  • Shutex
  • Shutex Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do klawiatury CME to zgadzam się z Lucas-em, jest to chyba najlepszy kontroler w tej cenie. Ja też swego czasu chciałem ten model kupić, zdecydowałem się jednak na axioma,chyba tylko dlatego, że okazyjnie za niską cenę udało mi się go wziaść. Co do axioma to nie jest wcale taki chłam, jak go opisał kolega. Co prawda nie miałem styczności z innymi klawiszami, ale dla mnie naprawdę dobrze się na nich gra, dla muzyków-amatorów smiało można polecić.
Odnośnie monitorów- sam dosłownie na dniach szukałem dla siebie,w podobnym przedziale cenowym, opierając się głównie na opiniach na forach. Wybór ograniczyłem na końcu do trzech modeli:
krk-rokit-rp5-g2
yamaha-hs50-m
samson_rubicon_r5a
Te trzy modele sumarycznie wypadły chyba najlepiej, ze wszystkich możliwości, warto chyba się zastanowić nad którymś z nich.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena