Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/25 11:02 #17093

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
WITAM
Mam znów problem ;-)
Kupilem mikrofonik na USB. Podpinam pod laptop (działam na ASIO)
Mikrofon jest widziany w systemie (ten wbudowany w lapka wyłączyłem w ogóle).
Wszystkie ustawienia w sterowaniu dźwięków systemu są ok, czułość i głosność
mikrofonu ustawiona OK.
Odpalam Reapera lub Reasona - odpalam track audio i NIC!
Nie ma sygnału!

Również w ustawieniach obu programów tam gdzie konfigurujemy AUDIO - mam ustawione ASIO
jako sterownik jednakże w REAPERZE - w wejsciach audio są te stare od wbudowanego (nie ma
tego mikrofonu USB) ,w REASONIE - w wejsciach w ogóle nic...
WYJ ĄTEK - COOOL EDIT - tam widac w opcjach i mozna mikrofon ustawić jako główne
device i jest sygnał i nagrywa!!!!

Co się dzieje? Gdzie jest błąd???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/25 11:19 #17094

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, zastanawiam się czy nie jest to kwestia karty dźwiękowej laptopa, która nie posiada wsparcia dla obsługi sygnału płynącego jednocześnie do głośników (np podczas odtwarzania projektu) oraz sygnału z mikrofonu.

Jest to kwestia "zajętości" sterownika. Łatwo to zauważyć wystarczy, gdy pracujesz np na Rasonie czy innym DAW-ie spróbujesz uruchomić np WinAmpa, okaże się że nie będzie sygnału z tego ostatniego.
Jest to tzw Multitrack playback, który z drugiej strony wspierany jest przez sterownik ASIO.
Zachęcem do wrzucenia screena obrazującego ustawienia sterownika ASIO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/25 12:45 #17095

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dokłądnie, ASIO jest jednowątkowe niestety. Czasami sam sterownik od karty dźwiękowej pozwala odpalać kilka aplikacji naraz, ale pod ASIO już nie. Jeżeli posiadasz ASIO4ALL podepnij ten mikrofon właśnie pod to. W ustawieniach musi być opcja jako urządzenie wejściowe, wtedy będzie wszystko chodzić na jednym.

Spróbuj zrobić w REAPER prostą sztuczkę. W ustawieniach audio jako wyjście ustaw normalnie kartę dźwiękową, a jako wejście właśnie ten mikrofon. Jeżeli nie pomaga to włącz ASIO4ALL to i tu, a w samym panelu ustaw jako wyjście kartę dźwiękową, a wejście mikrofon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/25 12:52 #17096

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
Czy miałoby się okazać że nie mogę uzywać mikrofonu USB?? A w innych laptopach jest inaczej?
Tak - jak mam włączony DAW nie odzywają się dźwięki innych
aplikacji....
Ale korzystam też z interfejsu w klawiszach - wówczas streownikiem jest streownik
klawisza - a sygnał liniowy audio dowolny dodatkowo wpuscic mogę z klawisza jakikolwiek! I to działa!

Wrzucam screeny ale tam nic nie ma co by mozna zmienić chyba///
Moze coś w ustawieniach panelu windowsowego???
dupa ;-)
dupa



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/25 12:59 #17097

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak wyżej, nie można używać kilku sterowników naraz, są z tym problemy. Ustaw A4A, wejścia na mikrofon, wyjście na kartę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/28 06:09 #17109

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Podbijam, aby powiadomienie na mail doszło.

Może to pomoże, znalazłem taką informację w FAQ na stronie Asio4All:

Q: Any hints on using ASIO4ALL with USB devices?

A: After some initial troubles with earlier revisions, the driver now appears to work just fine with numerous USB devices. one thing to not do, I mean: not ever! is to check the DMA box with USB devices. If you do not need all the additional software gizmos like EAX, EQ, Fake3D-Whatever... it is recommended that you _not_ install the drivers shipped with your USB audio interface. Windows has a built-in generic USB audio driver that works with most devices. Thus, if you want to have honest, no-nonsense, low-latency audio playback/recording with your USB audio interface - by all means: stick with the Windows driver! This is especially true for consumer grade stuff, where you can be assured that the drivers shipped with it are most likely 'consumer grade' as well.

W skrócie. Po kilku poprawkach teraz większość urządzeń USB powinno działać z A4A, jednak jak podkreślają - nie zawsze. Rada polega na tym, aby nie instalować dołączonych sterowników do urządzenia. Windows posiada ogólne sterowniki pasujące do większości interfejsów i w tym trybie Asio4All powinno działać bez problemu. Tryb ten polecany jeszcze szczególnie dla urządzeń z niższej półki, a mikrofony na USB na pewno do tego się zaliczają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason oraz Reaper nie widzą mikrofonu podpinanego przez USB 2012/08/28 07:50 #17112

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
uff znówu przez 2 dni problemy z zalogowaniem ;-)

Chyba muszę sprzedać ten mikrofon haha..

o sterownikach wiem - NIE INSTALOWAŁEM ŻADNYCH STEROWNIKÓW tego mikrofonu.

Tak jak pisałem - mikrofon nie jest widoczny w WEJŚCIACH gdy wybieram
ASIO!
Jeżeli jako sterownik wybiorę WDM (jakiś tam windowsowy ) - wówczas jest on widoczny...
Ale latencja zabija, nagrywanie nie jest możliwe, zaś przecież przy sterowniku
wbudowanym karty laptopa nie ma żadnych opcji jej regulowania..

I na tym kernelowym sterowniku daje się nagrywać ale bez słyszenia tego co się
nagrywa + nieakceptowalna latencja...

Nie umiem sobie z tym poradzić. Tak naprawdę musiałby ktoś to ręcznie na żywo ;-)
Ale wiem że tu nie ma chyba nikogo z Bydgoszczy... ;(

Czy w ogóle jest mozliwe normalne nagrywanie z mikrofonu USB przez DAW?

POZDRawiam ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena