Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc przy składaniu komputera do Home Studio!!! 2012/04/19 10:32 #15976

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam.
Otóż stało się,padł mi laptop i raczej nie da mi się go uratować,natomiast swoją drogą był już za słaby na moje potrzeby.
Wiem,że niejednokrotnie omawiany był tutaj temat "Jaki komp,jaki interface audio" itp.Natomiast muszę zakupić dobry zestaw do rozbudowanych projektów,a technologia "leci" do przodu z dnia na dzień.Chcę mieć w miarę nowoczesny zestaw z tzw. "zapasem mocy".Proszę zatem o opinie i rekomendacje ten temat,biorąc pod uwagę aktualne podzespoły i co ważne bardzo wydajne.Posiadam budżet w wysokości 5000zł,interesuje mnie desktop bez monitora,klawiatury(sama skrzynia).
mogę dodać że korzystam z Cubase 6.5,FL 10 z update,z samplera Kontakt,romplera Play z EWQL,wtyki VST od FabFilter,nie długo izotope Ozone5(podobno nie źle żre) ;) i masę wtyczek np. Refx Nexus,Z3ta2+,Vanguard,Sylenth1,Massive.
Będę bardzo wdzięczny za udzieloną pomoc:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Pomoc przy składaniu komputera do Home Studio!!! 2012/04/19 11:22 #15977

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Za taką kwotę będzie rakieta :). Zestaw jak zestaw, nie ma co polecać konkretów, bo wiadomo, że najlepiej jakiś i7 najnowszy, płyta główna do tego i tyle. Zwróć jednak uwagę aby móc zapakować jak największą ilość pamięci RAM jeżeli pracujesz dużo na takich samplerach. Procesory i3 mają maksymalnie do 8GB, zdarza się więcej, i5 do 16GB, a niektóre i7 mają do 32GB. Jeżeli masz 4 sloty na płycie to wystarczy zakupić 4x 8GB :). Oczywiście jak wcześniej, jeżeli procesor obsłuży taką ilość. Do tego jakaś wersja OEM Win 7 64 bitowej co wyniesie niecałe 500zł co chyba warto przy takim budżecie.

Opcja alternatywna to dyski SSD, które jak twierdzi East West, są w stanie zastąpić pamięć RAM. Problem w tym, że te biblioteki zajmują ogromną ilość miejsca. Jeżeli korzystasz z jednej czy dwóch to warto załadować je na dysk 128GB który jeszcze nie dobija ceną, ale jeżeli potrzebujesz załadować znaczną większość to kupowanie 512GB jest wyrzucaniem pieniędzy.

32 GB powinno śmiało starczyć aby załadować bardzo dużo instrumentów które będą działać bez zacięcia.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoc przy składaniu komputera do Home Studio!!! 2012/04/19 11:34 #15978

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzięki za info:)
Raczej na pewno będzie to procek Intela i7,ram minimum 16gb,ale powinno mi wystarczyć na 32gb,natomiast nie wiem jaki wybrać interface audio: USB chyba mija się z celem?Brać cosik z microdockiem?Może znasz jaką wydajną płytę główną?Grafika z integrowana?
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena