Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL Studio a microKORG 2012/04/02 20:28 #15837

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pytanie moze się wydać głupie ale wolę się upewnić zanim dokonam zakupu:

Czy istnieje możliwość spięcia FL Studio i microKORGA (po midi) w taki sposób by komunikaty midi były wysyłane z kompa do syntezatora (by grał na nim komp mówiąc krótko) i czy jeśli tak, to co jest do tego wymagane (oprócz FL Studio i ww syntezatora)

Zaznaczę ze synth ma midi in/out/thru.
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/02 23:45 #15839

  • mike_control
  • mike_control Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Oczywiście że można. Jakimkolwiek DAW`em wysyłasz nuty(komunikaty) ze ścieżki midi na port midiout w karcie muzycznej(lub przez interfejs usb midi) do midi in Twojego syntezatora.
Konieczny jest interfejs midi albo Karta dźwiękowa, która ma midiin/out. Jak masz karte audio bez midi to najprościej dokupić usb midi interfejs - on posiada już wszystko co potrzebujesz, cena firmowego pewnie gdzieś od 100 w górę.


Potem trzeba tylko spiąć ze sobą synth z kompem i gotowe.

karta muz. midi out <
> midiin synth
karta muz. midi in <
> midiout synth

albo

komp usbinterfejs
> midiin synth
_____________________\----> midiout synth
po takim podłączeniu dobrze jest uruchomić w syntezatorze funkcję MIDI LOCAL OFF (przerzuciłem manula do microkorga ma tą funkcję).
Funkcja ta (oprócz eliminowania grania zdublowania dźwięku wyzwalanego z klawiatury syntezatora przy zapętleniu komunikatów w DAW)oddziela wszystkie kontrolery (gały,suwaki, klawisze) od modułu generującego dźwięk w syntezatorze co daje super możliwości.
Otrzymujesz konfigurację:
Fruitem z kompa wysyłasz syntezatorowi co ma grać i jednocześnie kręcąc gałkami na syntezatorze sterujesz np VSTi w FL, i jak starczy rąk wyzwalasz klawiaturą pady na innym VSti :)

Powiem jedno z autopsji. Kręcenie gałami to jest TO :)
Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mike_control.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/03 10:36 #15844

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Wielkie dzieki. Nie chcialem dokonywac zakupu portu przed upewnieniem sie ze zadziala, bo z tego co mi wiadomo fl ma jakies problemy z midi. Dzis jeszcze przetestuje ta konfiguracje.

Kolejne pytanie: czy jesli zakupie wielokanalowy port i odpowiednio poustawiam kanaly w daw to sygnaly na dwoch zewnetrznych synthah
nie beda sie gryzc(czy nie wystapia jakiees inne kosmiczne anomalie)? Zbieram sie do zakupu bloefelda i miloby bylo grac na koncertach z wykorzystaniem zsynchronizowanego sprzetu :)

Zgodze sie ze galy live to jest to :-) bo krecenie sterownikiem ktory trzeba wczesniej pol dnia z vsti spinac meczy :-P z reszta wole miec wszystko pod reka a nie gapic sie w laptopy :-)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lecter.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/03 11:46 #15847

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pytanie tylko czy Mike faktycznie przetestował to czy tak ogólnie, że się da? Ogólnie wiadomo, że się da jeżeli jest midi in i chyba każdy to wie, problem polega na tym, że Korg lubi kombinować i nie zawsze wszystko działa tak jak się to wydaje. Dla przykładu może odbierać komunikaty jak każdy sprzęt, ale tylko te nutowe, a zmiany parametrów będzie nie możliwe. Jedyny pewny sposób, aby to sprawdzić to przeczytanie instrukcji. Dostępne w pdf na stronie producenta lub z innych źródeł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/03 12:20 #15848

  • mike_control
  • mike_control Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Masz rację NEX. Konkretnie w microkorgu nie testowałem tego. Spojrzałem do instrukcji. Każda posiada midi implementation chart. W tabelce jest zaznaczone co wysyła i odbiera:
zaznaczone w ramce CC czyli Control Change wysyła i odbiera wg instrukcji oczywiście.




Poz tym rzuciłem pobieznie na instrukcję i teoretycznie powinno grać.
jednak PRZED ZAKUPEM nie taniej zabawki należałoby wpaść do salonu i poprosić o szybką prezentację w połączeniu z DAW`em.
Fakt niezaprzeczalny - moje teoretyczne ględzenie nie zastąpi dowodów :)
Poza tym nie wiem jak bardzo FL jest "kozak" w obsłudze MIDI, bo np Orion,czy też Acid Pro jest kulawy, natomiast Cubase jest świetny.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mike_control.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/03 13:32 #15851

  • mike_control
  • mike_control Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Znalazłem video pokazujące jak parametry barwy w microkorgu są modulawane aplikacją z ipada
!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a microKORG 2012/04/03 14:21 #15852

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Sek w tym ze wiecej mi nie trzeba jak komunikaty note i tempo a z tym z tego co przeczytalem nie powinno byc problemow. Jak w fl nie bedzie hulalo to najwyzej zmienie daw na inny :-) komunikacja parametryczna jest mi zbedna w tym wypadku :-) przetestuje dzis w muzycznym jak tylko z roboty wyjde
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena