Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Launchpad novation+FL studio 2011/10/18 17:47 #14056

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
ostatnio pożyczyłem na próbę pada novationa lecz z abletonem nigdy nie miałem nic wspólnego i nie czaje bazy.
Da się to podłączyć do fruta? albo jakiś tutorial chociaż ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Launchpad novation+FL studio 2011/10/19 09:37 #14061

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Da się tylko nie będzie miał takiej funkcjonalności jak Ableton Live, tak jak będziesz miał tylko zwykłe przyciski, zero funkcjonalności bo takowej FL nie posiada. Tam masz wszystko dedykowane i wpisane w oprogramowanie, podłączasz i wszystko się integruje. Pomijam już kwestie tego, że silnik FL nie nadaje się do operacji na żywo, dłubanie w parametrach często kończy się przeskakiwaniem, Ableton pomyślał o wszystkim.

No i podstawowa kwestia, że Launch Pad zaprojektowany został do wyzwalania klipów w Live, FL Studio takich klipów nie ma. Na siłę może dało by się coś pokombinować z playlistą, ale szału nie będzie.

Ableton Live generalnie jest bardzo prosty w obsłudze, tym bardziej prosty jeżeli z początku nie będziesz się zagłębiać w każdą napotkaną opcję. W prawym dolnym rogu ekranu domyślnie jest okienko z helpem pokazujące informacje o tym co wskazuje kursor. Po prawej można uruchomić krótkie tutoriale oprowadzające po głównym oknie (jeżeli ich jeszcze nie wyłączyłeś). Na dole masz wszelkie efekty załadowane na daną ścieżkę. Po lewej jest browser na instrumenty, efekty, sample itd. Główna część ekranu to właśnie dwa główne widoki - aranżacyjny i live. Ten pierwszy to taki sekwencer, drugi to widok właśnie klipów do mieszania ich w czasie rzeczywistym. Poziomo są ułożone ścieżki z kolei pionowo klipy w danej ścieżce. Taki grid 8x8 spokojnie obsłuży Launch Pad bez dodatkowego przełączania. Od tego zacznij, powrzucaj coś i pomieszaj a dojdziesz w końcu do tego jak to działa ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Launchpad novation+FL studio 2012/02/09 12:37 #15209

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam

nie chcę zakladać nowego tematu bom już się wcześniej pytał ale odpowiedzi nie uzyskał

Mam laptopa do którego podłączam launchpada Novationa i Akai mpd32
wszystko kompatybilne i fajnie się uzupełnia nawzajem
jednak zastanawiam się nad kartą muzyczną zew.
możecie coś polecić do 500zł, zależy mi tylko na brzmieniu, nie interesują mnie wejścia, wyjścia i inne phantomy w karcie:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Launchpad novation+FL studio 2012/03/16 09:17 #15657

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
ARGHHHHHHHHHH- USB, FW, PCI czy jaki grzyb? Bo to jest istotne jak cholera
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena