Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Akai mpc 2500 2011/10/15 10:50 #14026

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Proszę o pomoc w sprawie doboru sprzętu, mianowicie chciałbym zakupić sampler akai mpc 2500 by miksować i ogólnie robić muzyke na żywo jednakże zastanawiałem na dokupieniu do samplera coś na zasadzie launchpada:
www.ableton.com/launchpad
i moje pytanie brzmi czy ten launchpad działa tylko pod abletonem? i czy może polecacie coś innego? bo albo nie potrafię szukać albo polscy producenci wypieli się na tego typu sprzęt. pomocy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/15 11:01 #14027

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
AKAI to raczej nie narzędzie do pracy na żywo, w tym celu stosunek cena/jakość/funkcjonalność wypada słabo. Ableton + Launch Pad to IMO najlepsze rozwiązanie. Jest to zwykły sterownik MIDI który jednak świetnie integruje się z Abletonem. NA jednej tacce możesz umieścić 64 sample i płynnie przełączać się do różnych funkcji i modyfikacji parametrów. Do pada dołączony jest Ableton Live Launch Pad Edition który wykorzystuje to co ma do zaoferowania sterownik, jednak warto zainwestować w pełną wersję Live po to aby móc załadować tyle sampli, efektów i wtyczek ile potrzebujesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/15 11:52 #14028

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
akai nie służyłby TYLKO do grania na żywo, jeśli przygotowywałbym sobie sety w domu i dogrywał coś z miejsca nie byłoby źle.

Ten TrAktor z abletonem jest świetny i tez brałem go pod uwagę ale sęk w tym że mam starego lapa na którym frutek trzeszczy. Jeśli macie jakieś inne proopzycje dobrania sprzętu ale z samplerem(nie koniecznie akai) to będę niezmiernie wdzięczny.
i gdzie mozna kupić coś takiego:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/15 18:17 #14033

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Monome to też taki sterownik MIDI jak Launch Pad tylko znacznie droższy, bo robiony na zamówienie, tak samo jak Livid. To takie dawne alternatywy, coś jak Mac -> PC, masz coś innego, jesteś cool (tak się ludziom wydaje) stąd popularność takich zabawek :). Więc to odradzam.

Co do komputera - od razu założyłem, że laptop posiadasz całkiem dobry który uciągnie to i owo więc odpadnie koszt około 2tyś zł. W takim wypadku koszta by się trochę zwiększyły ale i tak byś miał znacznie więcej możliwości niż na samym Akai 2500.

Powiedz może jeszcze do czego konkretnie chciałbyś taką konfigurację? Przeglądam od kilku miesięcy różne sprzęty więc może coś bym polecił chociaż ;).

Jeżeli jesteś DJ w klubie i potrzebujesz tylko odpalać jakieś sample do setów to wystarczył by tylko tani sampler (np. Korg Micro Sampler, wygląda niepozornie ale daje radę), a jeżeli grasz z laptopa i oprogramowania + sterowniki midi to wystarczyły by dodatkowe pady i lepsza aplikacja z miejscami na sample.

Z kolei jeżeli chcesz grać koncerty z własnych kawałków i nie chcesz udawać pozera jak np. Skrillex (leci muzyka z Abletona Live, a on tylko gałkę z filtrem przekręca czasami, a resztę udaje, że coś tam skrobie) czy wielu innych to lepiej zainwestować w komputer + ableton live + sterownik jakiś. Będziesz mógł wtedy pociąć Twoje utwory na dowolne sample i loopy, mieszać na żywo jak w powyższych filmach, załadujesz dowolne efekty i pokierujesz tym z Launch Pada (ewentualnie odpowiednik od AKAI z suwakami i pokrętłami). W każdej chwili możesz także dopiąć klawiaturę sterującą i grać jakieś melodie. Trzeba by tylko pójść w pełną wersję Live aby nie było ograniczeń co do załadowanych efektów i pluginów.

4,5 tysiąca złotych za sampler z sekwencerem jakim jest Akai to trochę dużo do obu tych opcji powyżej ;). To raczej zabawka bardziej studyjna z możliwościami gry na żywo, jednak dosyć mocno ograniczoną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/15 19:57 #14035

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
Planowałem zakupić Akai 2500 ale w momencie kiedy wpadła kasa dopadły mnie wątpliwości czy faktycznie dobrze chce zainwestować te pieniądze. Podoba mi się opcja z abletonem live+launchpad+jakaś klawiaturka sterująca. Głównie służyć to by miało do moich produkcji na żywo ale nie tylko
NEXu masz jakąś propozycje co do laptopa... takiego który udźwignąłby powyższy zestaw? dodam że chciałbym ze wszystkim zmieścić się w przedziale 5 - 5,5tyś

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/30 11:21 #14159

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wiec postanowiłem zainwestować w nowego laptopa i sterownik Akai mpd32- wyszło taniej a i mozliwości nawet jakby wiecej.
Co sądzicie o tej karcie:
allegro.pl/e-mu-0204-usb-gwar-instr-pl-w...mex-i1900697263.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/30 15:19 #14167

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Raczej nie polecam, z tego co widzę interfejs nie ma zasilania Phantom - nie podłączysz żadnego (lepszego) mikrofonu pojemnościowego. Przy pracy nad muzyką i dźwiękiem oznacza to, że właściwie żadnego konkretnego mikrofonu. Można kupić zewnętrzne przedwzmacniacze tylko po co skoro można kupić inny interfejs z takim zasilaniem :).

"E-mu 0204 na tylnej ściance posiada dodatkowe wejście mikrofonowe na małym jacku 1/8” . Umożliwia ono podłączenia mikrofonu „multimedialnego – komputerowego” tzn. elektretowego z zasilaniem fantomowym 5V."

Beznadziejnie, że producent w tej nowszej wersji 0204 (wcześniej była 0202) nie dodał odpowiedniego zasilania. Podłączysz pod to tylko gitarę czy właśnie mikrofony multimedialne za parę złotych, bo brak fantomu na 48V.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Akai mpc 2500 2011/10/31 20:02 #14178

  • cafe
  • cafe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 0
a pomijając to że nie ma phantoma? (phantoma mam w tone porcie -line6)
chyba że polecicie coś innego; jestem otwarty na propozycje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena