Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 10:47 #12678

  • Aleksander
  • Aleksander Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
niestety, znalazłem się w takiej sytuacji, że padł mi laptop (jest w trakcie naprawy, która może się przedłużyć); pozostałem sam na sam z klawiszami sterującymi. pomyślałem o dokupieniu module brzmieniowym. do końca nie orientuję się w tym, ale nie chcę na to wydawać zbyt dużych pieniędzy i nie chcę by skrzyneczka zajmowała dużo miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 11:07 #12679

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, napisz jaką kwotą dysponujesz, czy moduł może być używany? W jakich brzmieniach się lubujesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 11:20 #12680

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z tego co się orientuję taka inwestycja jest nie opłacalna. Z takim modułem brzmieniowym ala bank MIDI wiele się nie zdziała, jedynie do ćwiczeń. W podobnej cenie można mieć całe klawisze w formie keyboardu za 500-1000zł - też do ćwiczeń czy wstępnego zapisywania pomysłów + niezłe pianino które nie wali Soundblasterem z lat 90' :) (np. yamaha, bo casio ma słaby sprzęt, oj słaby).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 12:00 #12681

  • Aleksander
  • Aleksander Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
najtańszy jaki udało mi się znaleźć:
MIDITECH PIANO BOX GM
nie zauważyłem opcji zapisu.

mogą być używane.

@N.E.X. klawisze w formie keyboardu zajmują dużo miejsca, a nie mam tyle miejsca na półce.

domyślam się, że nie jest to opłacalne, ale pomyślałem o formie relaksu, zabawy w czasie oczekiwania na komputer.

ciekawy wydaje mi się też:
Roland MobileStudio Canvas SD-50 ,
ale wolałbym taniej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Aleksander.

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 12:57 #12682

  • KBANASZ
  • KBANASZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 0
Waldorf Blofeld, nie drogi, ciekawie brzmi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 13:24 #12683

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Blofeld to syntezator, jako moduł też to można potraktować, ale zapewne nie o to chodzi ;).

Małą opłacalność mam na myśli dlatego, że na szerszą skale tego nie wykorzystasz ponieważ brzmieniem to nie powala w porównaniu do komercyjnych bibliotek samplowanych - kiedy już będziesz miał komputer. Znam serwisy które naprawiły w miesiąc, a np. firma DELL zrobiła to w 3 dni :O. Poniedziałek wysłane, w piątek zwrócone. W tej samej cenie możesz zainwestować w cały moduł razem z klawiszami - zyskasz dodatkowy sterownik i całość którą można zabrać w teren i grać np. w lesie na bateriach :P. Klawisze schować możesz do szafy, albo zainwestować w podwójny stojak - kolejna przyszłościowa inwestycja.

Kwestia tylko taka, że sam moduł tylko na czas oczekiwania na sprzęt to strata kasy. Taka inwestycja-puałpka, bez dalszych perspektyw. Właśnie dlatego warto mieć jakiekolwiek klawisze sprzętowe, w pełni funkcjonalne jako instrument ;).

PS Do modułu musisz mieć wyjście MIDI w sterowniku - nie wszystkie je mają (tylko USB np.).W niższej klasie to rzadkość, w średniej i wysokiej standard.

PS2 Ten Roland nie byłby zły, ale cena dosyć wysoka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksander

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Mam klawiaturę MIDI czas na moduł brzmieniowy - Jaki wybrać? 2011/06/13 15:00 #12684

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Od siebie polecę samplery E-Mu np. Proteus 2000. Swojego czasu E-Mu (dopóki nie wykupiło ją dziadowskie Creative i sprowadziło do rangi tanizny mielizmy) było PIONIEREM w klasie samplerów. Polecam obadać demka na youtube.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena