Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Perkusja midi problem z ustawieniem 2010/12/31 02:50 #10651

  • jahu77
  • jahu77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie:) Ostatnie kilka dni poświęcam na poznanie Fl Studio ponieważ chciałbym nagrać perkusję midi. Posiadam Yamahe dtx i mam problem z ustawieniami padów :/ a mianowicie pod padami są inne dźwięki np hi hat ma dźwięk toma a kick dźwięk crasha itd. Jak ustawić żeby do odpowiednich padów dopasowac właściwe dźwięki???Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2010/12/31 04:29 #10652

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chcesz wykorzystać jako sterownik midi? W takim razie z jakiej wtyczki korzystasz? Jeżeli z FPC albo innych padów typu AKAI no to mamy problem tego typu, że na pewno mają przypisane inne komunikaty niż ta yamaha, która jest dosyć konkretna. Mógłbyś spróbować sprawdzić jakie nuty odpowiadają danym padom we wtyczce na klawiaturze sterującej albo tej wirtualnej i potem przypisać takie same poszczególnym dźwiękom w DTX za pomocą jakichś wewnętrznych ustawień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/02 00:19 #10663

  • jahu77
  • jahu77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuje za odpowiedz jestem zupełnym laikiem w tym temacie wiec może krok po kroku opisze sprzet i programy. Perkujsja to Yamaha dtxplorer podłączyłem ja do karty creative 0404. Korzystam z fl studio do którego zainstalowałem Addictive Drums. I tu pojawił sie problem :/ siedziałem juz troszkę przy tym i metoda prob i bledow udalo mi sie ustawic hi hat werbel i crash'a ale nie do konca wiem jak to zrobilem:/ jezeli mozesz to prosze o podpowiedz jak to zrobic tylko wez pod uwage ze kompletnie nie znam sie na tym:) z gory dziekuje pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/02 03:08 #10664

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tu nie ma co laikować, bo to nie kwestia obycia a przeczytania instrukcji do programu, bo każdy soft jest inny ;). Na stronie XLN Audio znajduje się rozkład komunikatów midi:

www.xlnaudio.com/downloads/manuals/addictive-drums-keymap.pdf

Interesują Cię tylko te pogrubione. Gość pod jednym z filmów na YT napisał, że można to zrobić na dwa sposoby - przemapować Addictive Drums pod sterownik midi albo tą Yamahe DTX pod wtyczkę. W obu przypadkach musisz poszukać w instrukcji jak to zrobić, bo tam podobno to jest napisane. Szukaj pod hasłami Key Mapping/MIDI Mapping itd. oraz dodatkowo tabelki z listą komunikatów wysyłanych przez Yamahę. Wystarczy tylko podpasować jedno pod drugie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/03 15:39 #10677

  • jahu77
  • jahu77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuje za podpowiedzi byly mi bardzo pomocne ale mam jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwosc ustawienia map w wersji demo bo jakos nie bardzo moge to odszukac i wydaje mi sie ze nie ma takiej mozliwosci:( pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/03 15:53 #10679

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tego nie wiem ponieważ nie posiadam ani tej wtyczki ani sterownika midi, napisałem jedynie to co znalazłem w necie ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/03 16:47 #10683

  • jahu77
  • jahu77 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki :) ale dalej mam ten problem pomimo że ad już mam wykupione i nie jest wersja demo dalej nie mogę odszukać map w tej wtyczce:/ masakra na tym filmiku koleś pokazuje krok po kroku jak to ustawić :) i tu pojawia się problem bo już wykupiłem ad i nie mam już demówki a dalej nie mogę odszukać tych okienek które on pokazuje na tym filmiku czyli map window:/ co za tym idzie nie mogę mapować padów i dalej jestem w tym samym miejscu:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Perkusja midi problem z ustawieniem 2011/01/03 17:49 #10686

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Link do filmu nie działa, popraw jeżeli możesz ;).

Być może masz inną - nowszą wersję wtyczki w której przearanżowano interfejs? Przeczytaj manuala dołączonego do wtyczki, powinno coś być na ten temat.

Zawsze pozostanie druga opcja czyli przemapowanie sterownika midi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena