Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

nowy komputer - pytanie o kartę dźwiękową 2009/05/10 15:59 #4228

  • bubbel
  • bubbel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
wiem... po raz kolejny ten sam temat. Ale nie dla mnie. Moje główne pytanie dotyczy kompatybilności kart dźwiękowowych (500-700zł) z najnowszymi płytami głównymi pod Core i7 i Vistę 64.

Ale po kolei Mam okazję skorzystać z dofinansowania na komputer, więc zamierzam sobie kupić dobry sprzęt do robienia muzyki,

który powinien mi na długo starczyć. Obecnie wybrałem takie podzespoły (oczywiście mogę zmienić zdanie):

płyta główna: Gigabyte GA-EX58-UD4P


Procek: Intel Core i7 420

Pamięć: DDR 3X2GB Triple 1600 (teraz taki zestaw kosztuje 500zł więc myslę, że sie opłaca)

dyski: Samsung HD322HJ 320GB 7200 16MB SATA (4 dyski połączone w raid 0)


Grafa: Radeon 4770 512mb (nie znam sie na grafikach, możliwe że jest dla mnie za mocna - raczej w nic nie gram, ale kto wie)

Radiator: Scythe Ninja 2 + SCYTHE LGA 1366 CLIP (podobno dobry)



No i czas na pytania:

1. Karta dźwiękowa

-kompatybilna z każdym z podzespołów kompa i Vistą 64. Doszły mnie słuchy, że bywają problemy, a nie chcę być ograniczony z późniejszym wyborem karty);
-ta płyta ma FireWire na chipsecie Texas Instruments, więc nie wykluczam karty na FW (niska latencja);
-pracuję głównie z VSTi, ale czasem również podłączam gitarę;
-używam klawiatury sterującej M-Audio Oxygen 49, planuję zakup Korg PadKontrol, może coś jeszcze;
-jeszcze w tym roku planuję wyjście na scenę, także karta powinna byc do tego przystosowana;
-mile widziana łatwa zmiana odsłuchu z monitorów na słuchawki;
-obecnie przewiduje na kartę 500-700zł.

2. dyski twarde
Ten model dysku został mi zaproponowany przez 2 niezależne źródła. Ponoć jest szybki i cichy. Wyżej napisałem że to mają byc 4

takie dyski połączone w raid 0. Zainspirował mnie do tego test , w którym widać NIESAMOWITĄ prędkość odczytu (środek strony):

Ale....
-nie wiem czy wtedy nie będzie za głośno. A jeśli tak to czy jakieś proste wygłuszenie wystarczy (mata bitumiczna itp);
-nie wiem czy w pracy nad audio to rzeczywiście przyniesie tak duże korzyści. Aktualnie pracuję głównie z Kontaktem i Battery, a one pracują na samplach.


Na razie więcej problemów mi nie przychodzi do głowy. Pewnie coś się jeszcze urodzi. Z góry dzięki za każdą pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: poprawa linków

O:nowy komputer - pytanie o kartę dźwiękową 2009/05/10 16:43 #4231

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Przymierzam sie do takiej karty i polecam -podobne mam parametry i dodaję nowe w tej chwili do komputera:



idealna tez dla mnie bo będę mógł swobodnie korzystać ze swoich instrumentów
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: usunięto niedziałający link
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena