Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pomocy, latencja??? 2014/06/10 22:34 #22272

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
witam
kiedyś juz poruszałem ten temat ale nic nie udało się zrobić... może teraz ktoś pomoże....

Chodzi o latencję, ale nie tą związaną z nagrywaniem audio, lecz pracy midi!???

Na czym polega mój problem: nie jestem w stanie nagrac nic poprawnie (załóżmy na roboczo ;-) że umiem
grać równo ;))))

Otóż - w programach DAW - ładuje dowolną wtyczkę (najprostszą aby nie było ze obciąża Ram itp)
włączam nagrywanie gram - wszystko przesunięte (lekko w przód, jakbym za szybko naciskał klawisze)

PROBLEM występuje we wszystkich DAW jakie mam : MASCHINE, REAPER, REASON, PRESONUS
Udaje się REASONOWI i MASCHINE z nim poradzić gdy włączę kawntyzację w nagrywaniu
PRESONUS nie radzi sobie, REAPER = nie znalazłem w nim opcji kwantyzacji na żywo???? więc nie wiem

Parametry laptopa - 8 giga Ram, procesor 4 rdzieniowy dobry jakiś intel
klawiatury lub kontrolery testowane 4 różne wiec nie wina klawiatury

Ktoś mi zasugerował że może ASIO4ALL nie radzi sobie - i spróbowałem nagrywać z interfejsem audio aby dźwięk
szedł z interfejsu - problem jeszcze się pogłębia.....

CO ROBIĆ? owszem nutki w midi można poprawić ręcznie ale przy bardziej skomplikowanych nagraniach
jest to masakra.... siedzieć i dłubać zamiast grać/???

Zmienić laptopa? (nie stac mnie na MACa ) a przecież kupując niby dobrą maszyne za 3 tysiące - nie ma opcji
przetestowania tego - w sklepie nikt nam nie pozwoli zainstalować naszego DAW i sobie sprawdzić!!!!

Czy to jest wina jakaś sprzetowa laptopa? jakieś mostki w płycie głownej czy raczej coś innego??????
proszę o diagnozy....

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pomocy, latencja??? 2014/06/11 01:12 #22274

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Na pewno nie wina sprzętowa, spokojnie. :)

MIDI to standard cyfrowy i tak też jest obsługiwany. Coś musi być źle ustawione. Sterowniki audio nie mają tutaj nic do rzeczy, szczególnie jeżeli połączasz się kontrolerem przez USB. System wtedy łapie własne standardowe sterowniki, jeżeli masz jakieś dostarczone powinieneś je zainstalować, chociaż rzadko kiedy są dodawane do prostych kontrolerów.

Jeżeli jesteś pewny że nie grasz po prostu nie równo i że latencja jest stosunkowo niska w okolicach 512 sampli to w takim razie będzie to problem z zegarem MIDI który odpowiada za dokładność. Timestamp się to nazywa dokładnie. Coś tutaj musi być skopane.

Poczytaj ten artykuł - www.soundonsound.com/sos/dec07/articles/cubasetech_1207.htm

W Reaperze ustawienia timestamp zmieniasz na liście urządzeń MIDI wybierając preferencje podłączonego kontrolera. Domyślnie jest zawsze ustawione aby to R wybierał automatycznie, możesz przetestować inne ustawienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena