Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Karta dźwiękowa i klawiatura sterująca na początek 2008/08/10 14:39 #1291

  • Matis92
  • Matis92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam taki problem jestem poczatkujacym producentem i prosilbym was o to zebyscie mi pomogli wybrac sprzet. Chodzi mi tutaj o karte dzwiekowa i klawiature sterujaca . Jesli chodzi o karte to zastanawialem sie tutaj nad e-mu 0404. Chcialbym zeby karta byla maksymalnie do 400 zł. I chcialbym wiedziec czy do tych kart bede mogl podlaczyc moje glosniki Logitech x-540 5.1? Co do klawiatury to zastanawialem se nad e-mu xboard. Chcialbym jeszcze wiedziec czy na poczatek wystarczy 49 klawiszy czy lepiej zainwestowac w 61? Najlepej zeby klawiatura byla jak najtansza ale tez dobra. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Karta dźwiękowa i klawiatura sterująca na początek 2008/08/10 15:00 #1292

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeśli chodzi o dźwiękówkę to od razu napiszę, że na pewno nie EMU. Gówno nie karty. Problemów z nimi co nie miara. Do 400 zł kupisz ESI Julie albo Maye. Za śmieszne pieniądze masz profesjonalną kartę, która Cię nigdy nie zawiedzie. Posiada wszystkie dzisiejsze standardy i moim zdaniem dorównuje kartom z wyższych półek. Jeżeli chodzi o klawisz to 49 klawiszy Ci wystarczy. Jeśli nie jesteś pianistą to tym bardziej. 61 to już jest bardzo dużo. Moja CME UF6 zajmuje sporo miejsca na biurku, jest po prostu ogromna. Tanie i funkcjonalne klawiatury robi M-Audio. Seria Aksiom robi wrażenie pod względem ilości pokręteł i suwaków. Niestety jest haczyk. Za małe pieniądze dostajesz bardzo funkcjonalną klawiaturę, ale nie będzie ona dobrej jakości. Głównie chodzi o klawisze, które wydają nieprzyjemne dźwięki podczas grania. Po prostu czuć, że to plastikowe pudło. Seria EMU X-Board to też dobry wybór. Klawisze są naprawdę dobrej jakości no i dostajesz też sporo pokręteł. Zajmuje niewiele miejsca i jest całkiem elegancko skonstruowana. Jeśli jednak poszukujesz naprawdę dobrego klawisza to polecam serię PCR od Edirola oraz serię UF od CME. Obydwa produkty cechują się najwyższą jakością. Na CME jednak będziesz potrzebował sporo miejsca. Nawet przy wersji 49 klawiszowej. Jest wykonana w większości z metalu, nie z jakiegoś plastiku.
X-Board 49 kosztuje około 700 zł. Wersja 61 już ok 800. Polecam Ci jednak zakupy w tym sklepie. Ceny są śmiesznie niskie. Naprawdę się opłaca. Ceny uwzględniają VAT, ale 17% więc będziesz musiał sobie doliczyć do 22%. Przesyłka kosztuje 20 euro dlatego polecam kupić coś więcej niż jeden przedmiot. Np. ESI Julię =) Proszę bardzo:

ESI Julia
CME UF6

Za całość razem z przesyłką powinieneś zapłacić ok 1170 zł. W Polsce ok 1500 zł. Naprawdę warto. Daj znać jeśli wersja, którą podałem jest zbyt kosztowna. Pomyśli się coś innego. Jednak jeżeli chciałbyś taniej to na pewno lepiej zaoszczędzić na klawiaturze. Julki bym raczej nie zamieniał na nic innego.

EDIT:

O proszę X-Board 49 w tym sklepie kosztuje 138 euro =)) Wychodzi ok 450 zł,a tyle w Polsce zapłacisz za wersję 25 klawiszową =) - klik
Tutaj masz główną kategorię z klawiaturami - klik Może znajdziesz coś co Ci się spodoba. Daj znać to wyrazimy opinię.
Co do samego sklepu. Możesz mi wierzyć na słowo, że jest najlepszy. Przez ponad pół roku szukałem zagranicznych sklepów. Żaden mu nie dorównuje pod jakimkolwiek względem. Z resztą sam tam zostawiłem sporo pieniędzy =)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena