Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/02/26 10:58 #22782

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie.

Zakładam ten temat bo jestem ciekaw waszych opinii na temat mikrofonów.

Nie tak dawno temu wybrano "najlepszy" mikrofon na świecie z pośród zrobionych do tej pory. Wygrał klasyczny Neumann U87i, pojemnościowy mikrofon zbudowany na tranzystorach.
Oczywiście wybór najlepszego mikrofonu jest trudny bo każdy mikrofon nie wszędzie się nam nadaje. Dlatego mamy pojemnościowe, dynamiczne, wstęgowe, z zasilaniem lampowym lub zwykłym opartym na tranzystorach. U87 wybrano za wg nich najlepszą jakość uzyskanego dźwięku chodź wiadomo że np. do wokalu podczas grania na żywo się pewnie słabo sprawdzi.

Jestem ciekaw jaki jest najlepszy wasz typ mikrofonu, z którego mogliście korzystać lub słyszeliście nagrania wykonane danym majkiem albo jaki najbardziej byście chcieli użyć.

Mi się wydaje, że chyba pojemnościowy lampowy jest najlepszy i taki nie ukrywam chciałbym sam wykonać. To okrągłe brzmienie z lampy jest najbardziej pożądane ale trzeba uważać żeby nie było zbyt tłuste przez co miało nie równe pasmo częstotliwości dlatego ważne jest na jakim rodzaju lamp operujemy w danym mikrofonie a do lampy dochodzi jeszcze wiadomo osobny zasilacz. Dla wielu najbardziej wszechstronnym, nadającym się do grania na żywo jak i do wszelakich nagrywek w studio jest Shure SM57, który z kolei jest dynamiczny.

A dla was? Podawajcie swoje typy lub rodzaje "ideału" majka, podzielicie się doświadczeniami z poznanymi mikrofonami :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/02/26 18:42 #22783

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A ja napiszę krótko, od zawsze śpiewałem do Shure SM58. Uzywam tego mikrofonu od 6 lat, jestem bardzo zadowolony z charakterystyki brzmienia i na chwilę obecną nie mam zamiaru go zmieniać:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/02/26 19:50 #22784

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
No 58 to zawsze obowiązkowy sprzęt na wszelkiego typu koncertach. A czy dynamik nadaje się do studio? Może niektórzy powiedzą, że nie ale właśnie na klasycznej 58 Michael Jackson nagrywał swoje najlepsze wokale...
A testowałeś jeszcze jakieś inne?

Chodzi mi głównie o typy, czy pojemnik czy wzmacniany lampą itd. Sam zamierzam zrobić mikrofon dlatego pytam o wasz wzorzec "ideału" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/02/27 09:57 #22785

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

kalosz napisał: No 58 to zawsze obowiązkowy sprzęt na wszelkiego typu koncertach. A czy dynamik nadaje się do studio? Może niektórzy powiedzą, że nie ale właśnie na klasycznej 58 Michael Jackson nagrywał swoje najlepsze wokale...
A testowałeś jeszcze jakieś inne?


Właśnie nie, kierowałem się faktem ogólnej popularności modelu. Cena też bardzo przystępna. Póki co nie wykorzystywałem go do rejestrowania materiału. Na co dzień wykorzystuję na scenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/02/27 11:37 #22786

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na scenie jest najbardziej popularny, głównie wokalowo.

A w studio? Jakie testowaliście w studio bo tam teoretycznie można pozwolić sobie na lepszą jakość i co za tym idzie lepszy mikrofon niż podczas grania na żywo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy mikrofon - wasze typy. 2015/03/28 20:59 #22868

  • TOMASZEK1971
  • TOMASZEK1971 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
SHURE BETA 58 A - używam tego mikrofonu od wielu lat i pasuje do mnie jak moja żona.Każdy wokalista ma charakterystyczną barwę , skalę i cień głosu.Dla mojej barwy głosu SHURE SM58 jest za mało jaskrawy ale to legęda wśród mikrofonów i tyle.Oczywiście jest jeszcze opcja odpowiedniego wysterowania korekcyjnego ale to już indywidualna dla wokalisty.

https://lh3.googleusercontent.com/3DyoaMTIvpK7P3Dmn-XCiTtaXIoIOPC5A4Nx6sqYccg=w518-h207-p-nohttp://
Tomaszek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena