Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 16:56 #22224

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ten Rode NT1-a to bardzo dobry sprzęt, firma z renomą, parametry okej, w zestawie kabel, koszyk i pop filter, bardzo przydatne na przyszłość. Też uważam że powinieneś brać właśnie ten model, takie optimum plus aż nadto. Resztę kasy przeznacz na inne cele. :)

Co do gitary akustycznej, pamiętaj że mając jeden mikrofon będziesz w stanie zarejestrować ją tylko mono, tak też można ale zazwyczaj lepszy efekt dają dwa "paluszki" małomembranowe w układzie XY. Dlatego też kolejny argument za tym abyś nie przepłacał jest taki, że lepiej mieć kilka mikrofonów niż jeden drogi. Szczególnie po jednym z każdego rodzaju czyli duża membrana do wokalu, mała membrana do instrumentów, najlepiej dwa żeby sparować w stereo, do tego dobry dynamik do wokalu i nie tylko, ale to akurat nie jest droga sprawa. Jesteś wtedy bardziej elastyczny jeżeli chodzi o brzmienie, bo możesz nagrywać wokal dużym i małym tak jak i gitarę, zależy jakie brzmienie Ci akurat spasuje. No i to jest podstawa z jaką można pracować.

Tutaj masz mały przykład jak wykorzystać duży i mały



No i co do studia to bardzo skomplikowanie określenie. Ja bym nie odważył się nazwać tego co mam domowym studiem nawet jakbym miał 10x tyle sprzętu, instrumentów i gratów, bo to nie one są tego wyznacznikiem. Uznaje to po prostu za domowa pracownię. Studio to coś co jest przede wszystkim zaadaptowane akustycznie do nagrań audio, jeżeli jest to dom wtedy jest to domowe studio ale dalej odpowiednio brzmiące. Jeżeli chcesz stworzyć domowe studio celuj przede wszystkim w akustykę. Komputer, mikrofony, interfejs i odsłuchy to podstawa ale nie uczyni to miejsca pracy domowym studiem. Miej to na uwadze żeby priorytetów źle nie ustawić. ;)

BTW Masz już jakąś gitarę na uwadze? Będziesz dopiero zaczynał od zera?

Tutaj masz jeszcze porównanie w którym możesz zobaczyć jak ważne jest posiadać przynajmniej po jednym typie mikrofonu.



No a tutaj ostatni raz edytuję, masz porównanie kilku mikrofonów, jeden warty ponad $3000, inny $99. Jeżeli zobaczysz większa różnicę bez patrzenia na wideo to stawiam piwo.

Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 18:09 #22225

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Masz rację N.E.X. co do wyboru mikrofonów:)
Wezmę na początek Rode NT1A set,a z czasem doskrobię się jakiegoś dynamica i dodatkowo cosik pod gitarkę:)
Celowo użyłem w zdaniu "home studio",ponieważ docelowo będę przenosił "graty" do domu w lesie,gdzie mam już wyselekcjonowane pomieszczenie pod konkretne cele;) Ale na razie muszę działać w "blokowisku";)
Jeśli chodzi o gitarę,to nie wiem.Mój siostrzeniec przygotował mi jedną gitarę w podarunku i do 2 tygodni przywiezie mi ją mama z Niemiec.
Temat z gitarą się trochę przedłużył,ale cóż....cierpliwość popłaca:)
Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc:)
Pozdrówka:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/21 21:09 #22226

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Zobaczcie jeszcze koledzy ten model Rode.Jest to nowsza generacja NT1A.
Czy dopłacić tę różnicę do wersji NT1 czy po prostu zmiany w nowym modelu są mało znaczące i dać sobie już z tym spokój?
sklep-muzyczny24.pl/RodeNT1Kit
sklep-muzyczny24.pl/RodeNT1A

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/24 22:37 #22233

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Napisz może do nich bezpośrednio,lub do dystrybutora w Polsce.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/25 07:46 #22235

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
recordinghacks.com/microphones/Rode/NT1-A - Tutaj masz NT1-A porównany z jego poprzednią wersję NT1.

recordinghacks.com/microphones/Rode/NT1-2013 - Tutaj jest NT1 z 2013 roku o którym piszesz, aczkolwiek nie ma za dużo informacji technicznych jeszcze o nim.

Z opisu wynika że NT1 jest kompletnie przebudowaną wersją tego mikrofonu, zaprojektowano go od nowa jednak parametry dalej zachowuje podobne. Także zmiany są duże, ale czy lepsze? Odpowiedź jest prosta, jak wyżej, ma inną charakterystykę brzmienia, nie więcej niż subtelnie, nie będzie to lepsza konstrukcja, po prostu trochę inna jak każda. Obie konstrukcje są profesjonalnie wykonane i odpowiednio użyte dadzą zamierzone efekty.
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam mikrofonu pojemnościowego!!! 2014/04/25 10:53 #22237

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Oki dzięki wielkie za pomoc ziomy:)
Praktycznie nie ma żadnych różnic pomiędzy tymi mikrofonami więc zdecydowałem już ostatecznie co do wyboru:)
Wybrałem zestaw Rode NT1a- kit,a różnicę w cenie wykorzystałem do zakupu monitorów KRK RP5 R3.
Od wtorku do czwartku będzie dostawa do sklepu.Zaliczkę zostawiłem nie ma już odwrotu:)
Jeszcze raz big thanksy ziomki za helfa:)
Pozdrówka.
P.S. N.E.X. mam pytanie.Chcę sobie sam zrobić podstawy do tych monitorów.Możesz mi zapodać jakie wymiary zrobić z płyty wiórowej i jakiej wysokości mają być rurki?
Czy zrobić grubość 18mm na formatkę,czy lepiej 36mm?Przy grubości 36 mm muszę skleić ze sobą 2 formatki 18mm i dodatkowo dać wkręty.Jak to u ciebie się sprawuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena