Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/23 19:21 #20901

  • wvpv
  • wvpv Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć!
Od jakiegoś czasu planuje zakup monitorów odsłuchowych.
Zachcianki , wymagania itp skłoniły mnie bliżej ku dwóm typom
Adam audio S2X
PSI Audio A17M
Mogę prosić wtajemniczonych o pomoc w podjęciu decyzji?
Mają służyć do produkcji muzyki elektronicznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/23 23:01 #20902

  • Lucasz
  • Lucasz Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mi osobiście znajomy polecił monitory odsłuchowe firmy Genelec.

www.djshop.pl/k15,naglosnienie/g0,wszyst...szystkie/p97,genelec

Czy polecał mi konkretny model tego już nie pamiętam :)
Koszt oczywiście wysoki ale jeśli chce się robić muzykę "dla wszystkich" to warto się w nie wyposażyć :)
Let go....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/24 00:42 #20903

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie mam niestety doświadczenia z monitorami odsłuchowymi tego kalibru, przykłady jakie podałeś dochodzą do ceny 10 000 zł za parę. Przy tańszych konstrukcjach, powiedzmy do 2000 zł za parę radzenie się innych na forum może mieć jeszcze sens, są gorsze i są lepsze modele, każdy ma jakieś doświadczenia i może poradzić do czego i dla kogo się sprawdzają, można trafić na bubel równie dobrze jak na dobry model. Myślę jednak że w takim przedziale cenowym jaki zaproponowałeś jedyna słuszna decyzja to przetestowanie osobiście, odsłuchanie i podjęcie decyzji które lepiej sprawdzą się w Twoich produkcjach. Inaczej to nie ma sensu, zbyt duża inwestycja aby pytać i kupować w ciemno, nawet najlepsza opinia stałego użytkownika nie będzie tak dobra jak Twoja własna ocena, tym bardziej że liczy się tutaj własne odczucie bo to nie wybór między lepszym a gorszym modelem a raczej "ten bardziej pasuje mi a tamten Tobie".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/24 11:09 #20904

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Siemanko:) Padło fajne pytanie,apropos Genelec miałem przyjemność słyszeć model 8030A.Niespełna 2 lata temu byłem u znajomych na dolnym śląsku,i akurat zaczynali miksy nad plyta na tych odsluchach,tak ze przez okolo miesiac czasu sluchalem ich i bomba.W ubieglym roku mieszkalem sporo na dolnym slasku i mialem do tych odsluichow codziennie dostep.Powiem tak sa mega dokladne,sluchalem jakis podukcji znajomych ktore brzmialy normalnie spoko,a te Geneleci powiedzialy prawde jak kiepskie brzmienie znajomy osiagnal.Gdybym mial taka gotowke to tylke ten model,bo tez juz je znam i sie ich nauczylem sluchac.Ja w przyszlosci bede polow na model nizszy tj Genelec 8020.Jak masz mozliwosc to posluchaj ich osobiscie,bo kazdy ma jakies swoje gusta czy oczekiwania.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/24 15:13 #20909

  • wvpv
  • wvpv Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oczywiście masz rację, jednak miałem nadzieję że znajdzie się ktoś kto zna te monitory i będzie w stanie podać pewne różnice.
Biorę pod uwagę wiele aspektów a opinie użytkowników pomagają podczas jednorazowego odsłuchu. Wiem wtedy na co zwrócić szczególną uwagę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/24 15:54 #20910

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Genelec 8030A są mega dokładne i szczegółowe.Jak słuchałem niektórych polskich płyt hip hopowych to uwierz momentami ręce opadały jak te płyty kiepsko wypadały brzmieniowo.A pierwsza płyta Rage Against The Machine na tych paczkach brzmiała po prostu perfekcyjnie.Ten model jest warty zakupu.Fakt że Genelec się ceni,ale płacisz za porządną jakośćJa albo na model nizszy tj 8020 sie rzuce,lub na najmniejsze 6010. No ale w moim przypadku to kwestia finansow.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze monitorów 2013/07/24 16:00 #20911

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ponizsza plyta cala byla miksowana na Genelec 8030A.Posluchaj sobie i ocen,jesli chodzi o polskie pkyty punkowe to jest to jedna z lepiej brzmiacych plyt,jakosciowo wyzej chyba tylko jest Dezerter.Milwgo odsluchu,i dobrych wyborow z monitorami :) soundcloud.com/ga-ga-zielone-zabki/sets/alternatywne-swiaty
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena