Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mikrofon - wejście XLR, Interfejs 2013/06/23 16:32 #20653

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam :)
Posiadam mikrofon pojemnościowy Behringer C3, od jakiegoś czasu 3 " druciki " w mikrofonie do których podłącza się kabel XLR zaczęły się ruszać i można je delikatnie wpychać do środka. Lepiej coś z tym zrobić? Oddać na gwarancję?

I jeszcze jedno pytanie co do kwestii Interfejsu, mam interfejs M-Audio Fast Track USB, mój znajomy ma taki sam interfejs i taki sam " problem " ( choć to aż takim problemem nie jest ), chodzi o głośność nagrywania. Wcześniej głośność była bardziej zadowalająca, a teraz nie nagrywa aż tak głośno, dopiero ZNACZNIE głośniej robi się po przekręceniu głośności przez pewien próg ( jeśli przekręce prawie na maxa ), wtedy głośność u mnie jak i u znajomego robi się o wiele wyższa, jeśli ktosma taki sam interfejs też zetknął się z takim czymś? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrofon - wejście XLR, Interfejs 2013/06/23 17:34 #20654

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Skontaktuj się ze sklepem w którym kupiłeś, oni załatwiają takie realizacje gwarancji.

Jesteś pewien że wcześniej było głośniej? Z tego co wiem to jest normalne zachowanie spowodowane liniowym wzrostem podbicia sygnału, piszą o tym w recenzjach i mam to samo, nie jest to jakimś problemem, wystarczy precyzyjnie wyregulować. Szum spowodowany wzmocnieniem także wzrasta proporcjonalnie do poziomu wzmocnienia więc takie zachowanie nie powoduje negatywnych skutków.

Zauważ że głośność przez człowieka nie jest postrzegana liniowo, zaobserwuj jak zachowują się suwaki w mikserze dowolnego DAW, im ciszej tym większa redukcja, mimo tego postrzegamy taką zmianą jako płynne wyciszanie. Jeżeli w tym urządzeniu podbicie jest liniowe to zaczyna się je odczuwać dopiero przy końcu skali stąd ten "problem" że z początku podbicie jest znikome a przy wyższych wartościach łatwo podbić za mocno.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrofon - wejście XLR, Interfejs 2013/06/23 20:01 #20655

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie właśnie nie jest to żadnym problemem :) Wydaje mi się że jednak ciszej nie nagrywa może po prostu inny projekt mam głośniejszy, u kumpla było to samo i byłem ciekaw jak to z tym jest. Co do mikrofonu może się przez to popsuć? Bo jak nie to nie wiem czy jest sens go dawać na gwarancje :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrofon - wejście XLR, Interfejs 2013/06/23 20:24 #20656

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie mam pojęcia co się może stać, jak odpadnie albo coś się uszkodzi wewnętrznie to będzie problem. Póki jest gwarancja to ja bym oddał, może wymienią na zupełnie nowy, zawsze to bezpieczniej potem. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrofon - wejście XLR, Interfejs 2013/06/25 15:55 #20660

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dobra, zrobię tak jak doradzasz, dzięki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena