Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Edison nagrywa szumy 2013/05/01 08:30 #20327

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na płycie jest program Pro Tools SE i te sterowniki. Zainstalowałem sterowniki jakie mi poleciłeś i pomogło :) Musiałem trochę ustawienia w FL Studio zmienić i jest dobrze. Przy okazji się zapytam:

- Jaką głośność ustawiać na Mic Gain a jaką na Output? Chodzi oczywiście o interfejs.
- Jaką latencje ustawić w sterowniku w panelu sterowania a jaką w sterownikach ASIO? 512, 1024, więcej ? Wpływa to na nagranie?
- Jak ustawić aby FL nagrywał tylko to co słyszy a nie też i to co leci w programie? Bo na jednych projektach nagrywa tylko to co słyszy, a na innych tez to co leci w programie.
- Jak ustawić abym miał dźwięk w laptopie kiedy mam podłączony interfejs?

Nagrywam w edisonie, ale wolałbym chyba bezpośrednio na playlistę zobaczę jeszcze :)
Wielkie podziękowania dla N.E.Xa, przy okazji Pieti i Psytury za jak zwykle skuteczną pomoc :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Edison nagrywa szumy 2013/05/01 10:29 #20328

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie moge już edytować więcej poprzedniego posta dlatego pisze jeszcze z zapytaniem, jak nagrać wokal w mono ?
Bo jak nagrywam w edisonie to widac że wokal jest w stereo i ma 32 ( nie wiem czego ) zamiast ( chyba ) 16 :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/05/01 12:31 #20329

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to świetnie że udało się rozwiązać problem. :)

1. Mic Gain ustaw tak aby poziom sygnału który nagrywasz nie był przesterowany, na interfejsie nie może zapalać się czerwona lampka a w DAW będziesz widział dokładny pomiar, suwak w mikserze zawsze na 100%. Zmniejszając głośność zmniejszać w interfejsie sprzętowo, dając tam na max i zmniejszając programowo uzyskasz większe szumy. Nagrywając tylko wokal ustaw wejście instrumentalne na 0, tak jest napisane w instrukcji.
2. Ja używam od 512 do nagrywania do 1024 przy miksie, najczęściej 768 przez większość czasu aby ciągle nie zmieniać, ale żeby taką wartość uzyskać trzeba odpalić Asio4All, bo M-Audio nie ma pomiędzy. Latencja i sterownik nie mają wpływu na nagranie, czytałem trochę dyskusji o tym na zagranicznych forach i po paru teoretycznych możliwościach wszyscy doszli do tego że w praktyce nie ma różnicy. Latencja w panelu sterowania to latencja dźwięku jaki jest odtwarzany w systemie, od odtwarzaczy po YT, spokojnie możesz ustawić nawet 1024 i więcej bo różnicy nie widać. Każdy DAW sobie sam ustawia więc można mieć dwie różne wartości na system ogólnie i na dany program.
3. Musisz robić coś źle w ustawieniach nagrywania. Zacznij od zera i postępuj według instrukcji a będzie dobrze. www.image-line.com/support/FLHelp/html/recording_audio.htm
4. W ustawieniach danego programu zmień sterownik z domyślnego na kartę dźwiękową w laptopie. Przeglądarka chyba nie ma takich ustawień więc także z domyślnego korzysta. Zmień w panelu sterowania odgórnie domyślny sterownik na ten z laptopa a tylko w DAW używaj M-Audio.
5. Po lewej stronie w Edisonie masz małą sekcję format - dwie kropki to stereo, jedna kropka to mono, 32 to 32 bity a 16 to 16 bitów. Interfejs nagrywa w rozdzielczości 24 bitowej więc z dwojga złego lepiej używaj 32 bity niż 16 bitów która to rozdzielczość nie "pomieści" wszystkich możliwości interfejsu. Ustawienia zmień przed nagraniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Edison nagrywa szumy 2013/05/01 21:40 #20333

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jakim kablem masz połączony interfejs z mikrofonem? Canon (XLR) czy TRS (Jack)?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/05/02 11:20 #20336

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki za wszelakie rady, już nagrywa mi normalnie :) Nom wiem że mam taką sekcję, i już próbowałem ustawić przed nagrywaniem, ale automatycznie jak zaczynam nagrywać to przestawia mi z powrotem na stereo, więc problem chyba leży w ustawieniach nagrywania. Dopiero po nagraniu ścieżki mogę odwrócić ją na mono, a wolałbym nagrać to w mono niż nagrać w stereo i przestawić na mono.

Mam połączony kablem XLR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Edison nagrywa szumy 2013/05/05 08:47 #20361

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Odkopie i powtórze jeszcze raz pytanie, wie ktoś może jak ustawić nagrywanie na mono?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/05/05 13:45 #20364

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z Edisonem mam to samo, jeżeli ustawię przed to sam sobie zmienia potem na stereo. Jest to idiotyczne, bo robi to nawet kiedy na wejściu mam ustawione tylko jedno monofoniczne źródło. To samo się dzieje kiedy nagrywam bezpośrednio do playlisty. Poczytałem trochę po internecie z ciekawości i wychodzi na to, że FL Studio całościowo ma problem z mono - nie można ani nagrywać ani eksportować z poziomu samego programu. Nie jest to może gigantyczny problem bo generalnie wychodzi na to samo, ale to marnowanie zasobów na dwie takie same ścieżki na kanałach L i R, błąd u podstaw który ktoś znający tylko FL może uznać za pewniak. Cóż, po prostu bez komentarza, nie mam już siły na to co (nie) robi IL...
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Edison nagrywa szumy 2013/05/06 16:14 #20388

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Aha to już teraz rozumiem, a jak przestawię na mono w edisonie i zgram to na playliste to nie da to podobnego efektu do mono? Albo np w slicexie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena