Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Edison nagrywa szumy 2013/04/29 17:53 #20310

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak jak w temacie, edison strasznie nagrywa mi szumy, mam podpiety mikrofon pojemnosciowy do interfejsu a interfejs do laptopa poprzez usb. Wszystko wydaje sie byc na swoim miejscu ale jednak czegos brakuje, nagrywa strasznie glosne szumy, nagrany wokal ma słaba dynamike.. Ktos tez mial taki problem? Dzialam na sterownikach ASIO, wszystkie sterowniki od interfejsu są też zainstalowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/04/29 18:22 #20311

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
A czy przy próbie nagrywania w inny sposób problem także występuje?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/04/29 18:23 #20312

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
W inny sposob tzn? Dodam tez ze chcialem sprawdzic jak beda smigaly glosniki podpiete pod interfejs, i graly bardzo cicho, i teraz jak mam podlaczony interfej to glosniki nie graja wcale, pomimo tego ze nie mam ich podpietych do interfejsu. Podczas podłączania interfejsu do laptopa, w stawieniach dzwieki zmienia się sterownik ( chyba), ale nawet jak go odmieniam na ten co byl to i tak nic nie slychac :/ A i dodam, ze może to nie sa szumy a takie " buczenie "

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Edison nagrywa szumy 2013/04/29 21:09 #20313

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Możesz zarzucić próbkę oraz napisać jaki to interfejs? Wyprzedzając z mojej strony o ile pamiętam to chyba Ty pisałeś jakiś czas temu zapytanie o interfejs, poleciłem z tanich rzeczy Fast Track II bo sam posiadam, ale podkreśliłem, że dalej nie ma oficjalnie sterowników pod Windows 8. Może właśnie w tym problem?
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/04/29 21:50 #20314

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
To wydaje mi się, że jest to jakiś przydźwięk... Hmmmm... Może masz problem z symetrycznością sygnału? Sam nie wiem. Jak ktoś z Twoich znajomych posiada di-boxa to polecałbym sprawdzić czy przypadkiem tam problem nie leży.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edison nagrywa szumy 2013/04/30 14:11 #20317

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak to ja pisałem i właśnie kupiłem ten o którym piszesz. Dopierko wróciłem ale dzisiaj prześle próbke z nagraniem, mam podpiety pod niego Behringer C3. Jesli chodzi o system to sformtowałem wszystkie dyski i mam Windows 7 :)

Symetrycznoscia czyli? A moze mikrofon naelektryzowany? B słyszałem ze moze cos takiego być hehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Edison nagrywa szumy 2013/04/30 17:45 #20322

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wstawiłem próbke dźwięku:

www8.zippyshare.com/v/55806022/file.html

Mogę jeszcze wspomnieć o tym, że instalowałem trzy sterowniki z płyty od interfejsu, i wszystkie je mam w panelu sterowania ( nic nie da się zmieniać w ustawieniach ): M-Audio Fast Track, M-Audio Producer USB, M-Audio Micro. Może trzeba mieć tylko jeden z nich? Nie znam się aż tak na sprzęcie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hiphop14.

Edison nagrywa szumy 2013/04/30 20:19 #20323

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Szczerze mówiąc nawet nie odpalałem płytki, jest tam coś więcej? ;)

Pobrałem sterownik ze strony internetowej i taki zainstalowałem. Spróbuj to samo, wyrzuć wszystko co masz, odłącz oczywiście wcześniej interfejs, pobierz sterowniki ze strony Avid (interfejsami nie zajmuje się już M-Audio, to ta sama firma tylko inne marki) i zainstaluj bez podłączania urządzenia. Być może sterowniki z płyty są nieaktualne - jest taka możliwość. Obsługę Win 7 64 Bit wprowadzono w ostatniej aktualizacji która co prawda była już dosyć dawno ale kto wie czy od nowa tłoczono płyty, może właśnie nie.

W tle faktycznie coś mocno szumi, stanowczno za mocno a głos jest niewyraźny. Z jakiej odległości nagrywałeś? Jakie masz ustawienia w samym interfejsie, konkretnie jak mocno ustawione pokrętło od wzmocnienia sygnału mikrofonu? W jaki sposób nagrywasz przez FL Studio? Czy taki szum też występuje jak na tym samym poziomie głośności odłączysz mikrofon?

Tyle na razie mogę powiedzieć, jeżeli nowe sterowniki nie rozwiążą problemu mogę sprawdzić u siebie na tych samych ustawieniach na sucho (nie mam mikrofonu na XLR w tym momencie) i porównać. Mam nadzieję, że nie jest to jakaś wada konkretnego modelu.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena