Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

mixer a maya 44 Problem 2012/11/13 07:37 #18141

  • waflo
  • waflo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemanko zakupiłem sobie mixer Behringer 1002.Mój problem polega na tym iż chciał bym reiestrować wokal na program adobe audition 1,5 poprzez podłączenie tego mixera do karty Maya 44 usb.Wokal sie niby reiestruje ale strasznie szumi i chciał bym sie spytac jaka jest poprawne podłaczenie kabli żeby było dobrze.Czy szum to może wina uszkodzonych kabli czy coś?? kable jakich uzywam to 2Xjeck na 2xczincze oraz 2xczincze na 2xczincze wszystko podłaczone zgodnie weiscie wyiscie ?? jakies propozycje innego podłączenia??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: mixer a maya 44 Problem 2012/11/13 08:21 #18143

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jaki to mikrofon?

Schemat jest następujący. Mikrofony mają wyjście na TRS czyli duży jack albo XLR, zawsze monofoniczny czyli jeden kabel. Wpinasz w wejście mono czyli normalny pojedynczy kanał miksera. Mikser z kartą spinasz kablem RCA na RCA, bo tak jak i mikser ma takie wyjście tak i Maya ma takie wejście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: mixer a maya 44 Problem 2012/11/13 09:48 #18145

  • waflo
  • waflo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
mikrofon to shure c606 strasznie mi szumi a niemam pojecia dlaczego wokal normalnie reiestruje ale nie nadaje sie do niczego moze to wina mikrofonu ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: mixer a maya 44 Problem 2012/11/13 10:06 #18146

  • waflo
  • waflo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: mixer a maya 44 Problem 2012/11/14 02:43 #18155

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To nie jest szum, to są jakieś trzaski. Dzieje się tak też kiedy nagrywasz ciszę czy tylko podczas drgań?

Zrób tak:

1. Upewnij się, że zasilanie fantomowe jest wyłączone, to zwykł dynamik i go nie potrzebuje.
2. Upewnij się czy nagrywając sygnał nie robi Ci się przester. Na karcie dźwiękowej możesz mieć ustawiony niski poziom, ale jak przekroczysz na mikserze to dalej pójdzie sygnał już przesterowany. Ma być głośno, ale nie na tyle aby przekraczało próg 0dB.
3. Odłącz mikser od interfejsu i podłącz do miksera głośniki albo słuchawki, zrób taki sam test i zobacz czy dalej trzeszczy.
4. Wepnij poprawnie i do końca wszystkie złącza tak aby nie było luzu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena