Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/01 22:00 #18003

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pisałem dosyć obszernego posta ale nie wiedzieć czemu, nie ukazał się wcześniej, więc wskrócie powtórzę.

Wszystko gra, postąpiłem wg instrukcji - wielkie dzięki :) Parametrem channel zmieniam presety 505tki, w piano roll też wszystko prawie bez problemów, sekwencer wysyła komunikaty midi, maszynka gra itp - miód :)

ALE zauwazyłem, że podczas odgrywania sekwencji midi FL ma tendencje do stawania [pauzowania]. Pomaga wciśniecie STOP i od nowa PLAY.

Podobnie, jak mam odpalony pattern z piano roll'em lub sekwencją w edytorze krokowym [w sensie, pattern jest odtwarzany] i próbuję parametrem CHANNEL zmienić preset w 505tce i na żywca odsłuchiwać sekwencję w kolejnych prsetach, jest także tendencja do przycinania lub całkowitego stopowania sekwencera.

Nie mam pojęcia z czego to wynika :/

chciałem nagrać klip i wrzucić na yt, ale niestety nie moge znaleźć czytnika do karty z aparatu grrrrrrrr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lcaise.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/02 01:52 #18004

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nagraj programem do nagrywania obrazu takim jak CamStudio czy BB Flashback Express, jest darmowy. Dźwięk możesz nagrać Edisonem wrzuconym na master który przechwyci audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/02 16:40 #18009

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niestety obawiam się, że FL Studio na polu pracy z zewnętrznymi sprzętami kompletnie się nie sprawdza. Sam pamiętam podobne epizody, jakie miałem chociażby z Plugiatorem czy sprzężeniem zwrotnym z Behringerem BCR-2000. Program się albo zacinał, albo wieszał, albo wyrzygiwało BSOD-em.

Niemniej podejrzewam też, że winę za to mogą ponosić sterowniki Tascama. Jak możesz, spróbuj załatwić sobie inny interfejs i przez niego co nieco podziałać.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena