Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/10/30 21:48 #17969

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

mam pytanko jak w temacie - jak zmusic Fl do sterowania zewnętrznym modułem brzmieniowym.
Chodzi mi o sytuację, gdzie zewnętrzny "klocek" np roland czy korg w racku, zagra nuty z piano roll'a dokładnie tak, jak zrobiłaby to wtyczka VST emulująca syntezator.

Mam laptopa, syntha, FL. Co dalej :) ?

Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/10/31 01:19 #17970

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Kabel MIDI od wyjścia z laptopa, a dokładniej jakiegoś interfejsu, do wejścia instrumentu. Wiele nowych syntezatorów posiada jednak już wbudowane interfejsy i można to wszystko zrobić po kablu USB. W FL Studio w ustawieniach MIDI ustawiasz porty na dane wyjście i gotowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/10/31 18:05 #17979

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzieki, ale to w sumie wiedziałem. Chodzi bardziej o te kanały. Jak zrobić, zeby na jednym kanale grał bass z syntha a na innym np perkusja itd W sensie używam jednego instrumentu fizycznego, a gra z niego kilka barw na osobnych kanałach w FL Studio pod postacia piano rollów z midi a audio idzie z syntha na fizyczny mikser [w tym wypadku tascam 428]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/10/31 19:43 #17980

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Najprościej wrzucić po prostu instrument MIDI Out do step sequencera i po prostu wybrać parametr "Channel". Jeżeli instrument ma multitimbral i posiada kilka silników dźwiękowych tak aby można było stworzyć kilka dźwięków na raz to właśnie tak to będzie działać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/10/31 21:19 #17985

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
O, to już bliżej. Czuję, że jesteśmy niedaleko ;)!

Jak zapodaję MIDI OUT na step sequencerze, to mam:
- CHANNEL
- BANK
- PORT
- PATCH

Proszę wybacz mi łopatologię jakiej wymagam, ale jestem totalnym laikiem w dziedzinie instrumentów MIDI i ciężko mi się w tym połapać.

W takim razie, co mam wybrać ? próbowałem metodą prób i błędów coś poprzestawiać ale kiepski efekt. Rolanda mam wpietego w komputer przez USB, poza Tascamem [[który to de facto działa OK pod FL]. Wcześniej Roland wysyłal komunikaty midi do FL [widziałem to po mruganiu kontrolki w FL] natomiast dzisiaj nie wysyła tych komunikatów. Ale to chyba jakaś błachostka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/01 13:10 #17994

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wydaje mi się, że powinno wystarczyć zrobić wszystko w takiej kolejności:

- Podłączasz najpierw sprzęt na USB.
- Uruchamiasz FL Studio (po podłączeniu, inaczej mogą być problemy z rozpoznaniem).
- Wchodzisz w ustawienia MIDI i w górnym panelu Output wybierasz interesujący Cię sprzęt i ustawiasz pierwszy wolny port tak aby każdy instrument miał inny.
- Wrzucasz do step sequencera instrument MIDI Out. Ustawiasz w nim najpierw parametr Port taki sam jak ustawiłeś wcześniej w opcjach. Potem parametrem Channel wybierasz jakim instrumentem chcesz grać, kanałów może być maksymalnie 16, jeżeli oczywiście instrument na to pozwala. Kwestia ustawienia kanałów czyli Channel to też sprawa już samego instrumentu/syntezatora, no ale zazwyczaj podstawowy to jest nr 1, reszta szybko się rozszyfruje.

Parametry Bank i Patch mogą służyć do zmieniania brzmienia, ich funkcje zależą już w zupełności od instrumentu więc trzeba by ogarnąć instrukcję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/01 19:01 #17999

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki, wiele wyjaśniłeś.
Z tego co wyczytałem z manuala do 505tki, to musze jeszcze podłubać w jej ustawieniach, między innymi ustawić ją jako SLAVE itd itp. Nie będzie to proste bo opcji jest masa z uwagi na charakter maszynki [groovebox czyli synteza, automat perkusyjny, 3 efekty, sekwencer itd].

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio a zewnętrzne moduly brzmieniowe - jak to ugryźć ? 2012/11/01 21:40 #18001

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Otóż to, ciężko będzie pomóc, bo to z instrukcji trzeba wyczytać, ale dasz radę :). Możliwe, że każdy instrument będzie miał jeszcze jakieś dodatkowe opcje i będzie można sterować komunikatami CC np. odcinając filtry i tak dalej. Modyfikacja pełną parą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena