Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Kupno miksera do studia - pytania. 2012/10/11 19:21 #17713

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Idac za ciosem - może wystarczy faktycznie sam Tascam, no bo wyjaśniam o co dokładnie chodzi w opcji bez efektów na kanał [ewentualnie FXy można realizować na ścieżkach już zgranych na komputerze, choć w tym wypadku tracę swoiste sprzętowe brzmienie].

Na początek jest drum-maszyna Roland MC505, jest syntezator cyfrowy Kawai K4.

Chodzi o to, aby z poziomu piano-roll w FL, "grać" zewnętrznymi urządzeniami. Oczywiście, muszę słyszeć co one grają i do tego potrzebowałem mikser. Jeżeli można to zrealizować za pomocą 428, to idealnie. Miałem go sprzedawać właśnie, a tak to zostanie.

Teoretycznie rzucjac sygnał z kawai i rolanda na wloty tascama, mam to pod postacią materiału audio na PC [w końcu do tego powstał ten Tascam].

Jak to wszystko pogodzić, aby trybiło :) ? Skomplikowane..hmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupno miksera do studia - pytania. 2012/10/11 20:16 #17715

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do bezpośredniego odsłuchu służy funkcja Direct Monitoring. Po prostu przekierowuje sygnał wejściowy od razu na wyjście, głośniki albo słuchawki. Można wtedy wyciszyć sygnał na komputerze i odsłuchiwać "od razu" bez latencji. Współczesne interfejsy prawie zawsze to mają, tutaj też coś widzę.

tascam.com/content/images/universal/prod.../US-428-top-crop.jpg

Na lewo od głównego pokrętła, tego dużego okrągłego, znajduje się niewielki przycisk "Input Monitor". Prawdopodobnie to jest dokładnie ta opcja która pozwala odsłuchać sygnał bezpośrednio z wejścia.

Widać też że są przyciski na 4 AUX, ale gdzie są złącza do tego? Po opisie tylnego panelu nie widzę miejsca gdzie można by było taką wysyłkę wykonać, są tylko wejścia zwykłe, mikrofonowe/gitarowe i wyjścia liniowe i na słuchawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Kupno miksera do studia - pytania. 2012/10/12 12:30 #17732

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Odradzam kupno US-428. Jest to interfejs PRZESTARZAŁY, na Viście mi się regularnie wysypywał przy latencji innej niż maksymalna.

Te przyciski, którymi usiany jest interfejs służą do współpracy przede wszystkim w DAW-ach pokroju Audition. Nie jest to mikser. Nie warto w to inwestować.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupno miksera do studia - pytania. 2012/10/12 13:56 #17733

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330

psysutra napisał: Odradzam kupno US-428. (...) Nie warto w to inwestować.


Chodzi o to, że Icaise już ten interfejs posiada, kupować nikt nie poleca ;).

lcaise napisał: mam dwa interfejsy (...) Native Instruments A4DJ a drugi to (...) Tascam US428.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kupno miksera do studia - pytania. 2012/10/30 21:09 #17968

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wybaczcie Panowie, byłem offline kilkanaście dni i dopiero w tej chwili mogę odpisać.
Jak pisał LEX, mam już 428 i jestem zadowolony. W sensie - mniejsza latencja niż na karcie NI ( czy to możliwe ??) w projektach FL Studio, działa jako sterownik midi (mam jedno pytanie ale to w innym temacie) i generalnie jest przepiękny + użyteczny. Zero problemów z sterownikami.

Co do tematu głównego, to pozostanę w tej chwili chyba przy us428 i skupię się na obsłudze maszyn zewnętrznych z poziomu software'owego czyli mówiąc prościej - sterowanie pudłami poprzez midi w FL.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena