Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Monitory .Wiecej mocy na lewym kanale??? 2012/05/08 17:28 #16099

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam.posiadam aktywne monitory reloopa adm5,od pewnego czasu zauwazylem,ze lewy gra glosniej niz prawy.wszystko co puszczam.moja kobieta mowi,ze mi sie wydaje,choc ja uwazam,ze tak jest.jaka moze byc przyczyna?dodam,ze sprawdzalem podlaczenia,kable itd.odlaczalem i podlaczalem na nowo.wszystko mam podpiete pod lexicona omege.do tej pory bylo spoko.uzywam kabla die-hard,5 metrow.prawy glosnik jest aktywny,lewy podpiety pod prawy,mimo to gra gosniej...co moge sprawdzic w tej sytuacji?
dziekowa za odpwiedz...peace!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Monitory .Wiecej mocy na lewym kanale??? 2012/05/08 18:54 #16100

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Sprawdź ustawienia w panelu sterowania czy nie masz przypadkiem przesuniętej panoramy w lewo, ewentualnie w ustawieniach sterownika do karty. Druga opcja to ustawienia panoramy w samym interfejsie, jeżeli takie pokrętło balansu oczywiście jest, ewentualnie na głośnikach.

Jakie typu to są głośniki? Sprzedawane w parach czy osobno? Większość zazwyczaj jest osobno, każdy głośnik ma swój własny wzmacniacz (lub nie przy pasywnych) i także własne pokrętło głośności, żeby stereo było dobre to trzeba je ustawić tak samo w lewym jak i prawym.

Może to dziwnie zabrzmi, ale przyczyną może być też słuch, sprawdzałeś pod tym kątem? Takie drobne przekłamania w panoramie mogą być spowodowane zapychaniem się bardziej jednego ucha niż drugiego, proces powolny dlatego ciężko porównać z dnia na dzień, że wstajesz i coś jest nie tak, zazwyczaj dostrzegasz po jakimś czasie. Dlatego nie powinno się używać patyczków higienicznych do czyszczenia kanałów słuchowych które jeszcze bardziej zapychają, są specjalnie środki do tego dostępne w aptece.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Monitory .Wiecej mocy na lewym kanale??? 2012/05/08 19:56 #16101

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jak sprawdzisz to o czym NEX pisał, to zrób prosty myk i zamień miejscami monitory. Czasem drobna zmiana w pomieszczeniu robi kolosalną różnice w odsłuchu. Może głośnik z lewego monitora stracił coś na efektywności?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

Odp: Monitory .Wiecej mocy na lewym kanale??? 2012/05/09 15:10 #16106

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
wiec tak;dzwonilem do reloopa.i powiedziano mi ,o czym pierwszy raz slysze,ze kiedy podlacza sie aktywne monitory tego typu ,jak moje,to nie mozna ich podlaczac bezposrednio pod kompa czy zewnetrzna karte muzyczna,a nalezy zastosowac jakis box.maly box,ktory cos tam normuje w napieciu-jakos tak.pierwszy raz to slysze.zrozumialem,ze miedzy glosnikami ,a karta np.
co sadzicie?
posprawdzalem ustawienia wkompie itd,wszystkie poziomy kanalow,wszystko jest okej
opcja z jednym uchemw ktorym tkwi wbity patyczek naszczescie tez odpada

doradzono mi podlaczyc pod zwykly odtwarzacz cd np i sprawdzic,bede to robil,dam znac...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena