Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

VA - Symfonia o 4 nad ranem czyli śpiew ptaków [Zoom H2] 2011/05/10 02:46 #12351

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No dobra - nie jest to typowa muzyka. Bynajmniej także nie mojego autorstwa (chociaż nagrałem ten "zespół") ;).

Plik załącznika:

Nazwa pliku: untitled.mp3
Wielkość pliku:950 KB


Raczej coś na odprężenie - dźwięki jakie słychać u mnie zza okna po godzinie 3:30 nad ranem. Na pierwszej linii... No właśnie - co to za ptaki? Orientuje się ktoś może? Nie mam pojęcia kto wykonuje tą solówkę ;). W tle odgłosy budzącego się miasta i małej fabryki, do tego las z którego pochodzą odgłosy ptaków - mieszanka wybuchowa, kilka stref obok siebie a wszystko w promieniu kilkuset metrów. Brakuje tylko dołączonego świeżego powietrza ;).

Może przy okazji trochę wiadomości technicznych gdyby ktoś był zainteresowany tym recorderem ;). Nagrywane sprzętem Zoom H2 z układu mikrofonów w pozycji 120 stopni na maksymalnej czułości. Z obróbki właściwie tylko lekka normalizacja i odszumianie bardzo delikatne tylko powyżej 10khz przy pomocy Edisona. Podcięty lekko dół aby nie rozpraszał i właściwie tyle. Brzmienie praktycznie czyste takie jakie się nagrało :).
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: VA - Symfonia o 4 nad ranem czyli śpiew ptaków [Zoom H2] 2011/05/10 07:24 #12353

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
No proszę.
Muszę przyznać,że Twoje Kung-Fu jest niezłe;)
Z jakich wtyk korzystałeś?Dałeś kompresję na sumie?
Niesamowity wykon chórków gregoriańskich o świcie(wersja lite).
A tak poważnie ,to niezła jakość brzmienia.Z tego co pamiętam to komponujesz też muzę do gier???
A "zbierasz" może dzwięki za pomocą rejestratora i wykorzystujesz je do udźwiękowienia gry,czy "robisz" tylko muzę???:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: VA - Symfonia o 4 nad ranem czyli śpiew ptaków [Zoom H2] 2011/05/10 11:37 #12354

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ogarniam wszystko właściwie, w tym uczę się tworzyć (i nagrywać, przerabiać) efekty specjalne ;). Na razie nie wykorzystuje tego nigdzie, bo i baza mała, więc poważnych zleceń nie ma co szukać jeszcze, jednak trochę by się znalazło mniejszych wśród znajomych programistów jak będzie potrzeba ;). Powiedzmy, że dopiero się rozkręcam, robię co mogę, buduję skromne portfolio aby móc poszukać potem czegoś :).

Co do Zoom'a H2 - dodam jeszcze, że posiada słabe przedwzmacniacze słuchawkowe i od razu po wspięciu lepszych słuchawek (np. AKG, bardzo uwypuklają wszelaki szum) słychać lekki szum. Podczas nagrywania i obróbki na komputerze jest on faktycznie mniejszy niż może się wydawać. Jednak i tak dosyć duży podczas nagrywania cichych dźwięków. Jedyna rada to nagranie próbki szumu urządzenia w idealnie cichym pomieszczeniu i wycinanie tego syku w każdym cichym i znormalizowanym nagraniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: VA - Symfonia o 4 nad ranem czyli śpiew ptaków [Zoom H2] 2011/05/10 18:54 #12358

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Uwielbiam takie klimaty;) Jak dla mnie to wraca pijany wrobelek z imprezy he he
Lub zakochana ptaszyna spac nie moze i pieknym trelem uswiadamia swojej Julii ze juz dluzej nie wytrzyma.

Jakosciowo czadowo.Chyba trza odlozyc na rejestrator
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena