Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wraa - Cyanide 2011/03/16 17:06 #11634

  • Cyanide
  • Cyanide Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, pierwszy post na forum więc witam wszystkich i pozdrawiam.

Nie jestem pewien czy to forum jeszcze żyje, i czy ktoś zagląda do tego działo, widziałem kilka całkiem świeżych wątków niestety bez odpowiedzi, ale postanowiłem założyć własny i przekonać się na własnej skórze.
Ten kawałek o ile można go w ogóle tak nazwać powstał dość szybko i była to pierwsza taka rzecz, którą zrobiłem we frucie. Powstała pierwszego dnia zabawy z nim. Każdy od czegoś zaczynał, mam nadzieję, że mój początek nie był aż tak zły. C&C mile widziane.

Tytuł i wykonawca: Wraa - Cyanide

Gatunek: ?

Wykorzystywane oprogramowanie (DAW): Fl studio 9

Wykorzystywane wtyczki: Sytrus, Slayer

Link do pliku: cyanidee.wrzuta.pl/audio/8KvL8WIfxcw/cyanide_-_wraa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wraa - Cyanide 2011/03/16 23:07 #11636

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dział żyje i ma się dobrze :).

No niestety, kawałek powala i raczej nie pozytywnie nawet jak na pierwszy raz. Skoro to są zupełne początki z muzyką to nie będę narzekał a po prostu powiem co jest źle. Jeżeli nie oczekujesz porad to nie czytaj dalej :).

Nie używaj slayera, ma okropne brzmienie a to jest jeszcze gorsze, skrzeczy strasznie. Slayer ma to do siebie, że każdy związany z produkcją Ci od razu rozpozna, że go używałeś i będzie to raczej in minus, bo ma beznadziejne brzmienie niestety. Z kolei każdy słuchacz powie, że "ta gitara jest do bani".

Bass... Nie wiem skąd pomysł na bass z prawej strony. Takie rzeczy ustawia się centralnie. Wyobraź sobie, że połowa klubu ma muzykę z basem a połowa bez niego. Niezbyt przyjemne doznanie. W ogóle panorama leży, bo jest albo center, albo 100% lewa lub prawa strona. Kiedy miks jest pusty to jest złe rozwiązanie, w ogóle to złe rozwiązanie stawianie na taką skrajność.

Więcej nie ma co rozprawiać bo całość to jednak zlepek przypadkowych presetów i sampli z FL Studio. Poświęć więcej czasu na muzykę a efekty będą lepsze. Doświadczenie generalnie polega na tym, że taki Tiesto może zrobić w 2 godziny to co początkujący w 10 dni, bo ma wszystko ogarnięte, ale nawet doświadczeni jak się nie postarają to zrobią kicz - dlatego tylko praca, praca i praca i nie ma, że dopiero zaczynam, bo czas poświęcony zwraca się w postaci muzyki ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wraa - Cyanide 2011/03/16 23:39 #11637

  • Cyanide
  • Cyanide Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
No i o to mi własnie chodziło, nie wrzucałem tego tutaj po to żeby mi każdy słodził jakie to fajne jest to nic które zrobiłem :p.
Dobra krytyka ze strony osób, które wiedzą co mówią a sądzę, że tak jest w tym przypadku jest dobra. Już się czegoś dowiedziałem. niestety moje wykształcenie w zakresie muzyki, równe jest temu czego sam się nauczyłem, czyli raczej nie wiele.
Będę próbował dalej na pewno, jutro pewnie coś wrzucę bo siedzę nad jedną rzeczą już jakiś czas. Ocenicie sami jak to idzie.
Jeżeli macie jakieś ciekawe artykuły do przeczytania dla takiego newbie jak ja czy inne tego typu pomoce naukowe to się nie obrażę jak mi je tutaj podrzucicie.
Aha i takie pytanie, dla każdej nowej piosenki czy jak to tam nazwać mam tworzyć osobny wątek? troszkę do bez sensu bo strasznie zaśmieci forum zapewne.
To chyba na razie tyle dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam Cyanide.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wraa - Cyanide 2011/03/17 01:14 #11638

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Według zasad to chyba każdy utwór do osobnego wątku, chociaż pewnie niekoniecznie. To już pytanie nie do mnie, ja tu tylko piszę :D. Jak skończysz to wrzucaj, a jak masz dużo to do jednego zbiorowego wątku :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wraa - Cyanide 2011/03/17 16:27 #11648

  • Cyanide
  • Cyanide Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Postanowiłem nie zakładać nowego wątku i zobaczyć co na to góra.

Tak jak mówiłem, wrzucam kolejny utwór, nad tym siedziałem troszkę dłużej niż nad poprzednim, jak wyszło ocenicie sami. C&C mile widziane.

Tytuł i wykonawca: Void - Cyanide

Gatunek: ?

Wykorzystywane oprogramowanie (DAW): Fl studio 9

Wykorzystywane wtyczki: Autogun

Link do pliku: cyanidee.wrzuta.pl/audio/5P1ChjiPuKg/cyanide_-_void

Pozdrawiam Cyanide.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena