Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

darson - Do kotleta 2011/03/09 23:24 #11564

  • darson
  • darson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Wreszcie się dorwałem na chwilę do frutka. Utworek jakich miliony, taki faktycznie do kotleta, ale mój ;-). Eh jaka to jest frajda "zapierniczać" na tych klawiszach...
Niech wszyscy, którzy nie mają kontrolera w postaci klawiatury zbierają kasę bo bez niego robienie muzy to żal. Incydentalnie nawet nieźle mi się miks posklejał. Co myślicie?

darson - do kotleta.mp3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/10 00:20 #11566

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ten pad jakoś tak dziwnie się gryzie z tym delikatnym fortepianem, gdyby nie on bardzo ładne intro by było. No i ten fortepian czasami szaleje poza tonacją, au, jest źle niestety w niektórych miejscach ;). I ten leadzik w drugiej części pięknie gra :D.

Całościowo podoba mi się, bo jest wesoło bardzo :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:darson - Do kotleta 2011/03/10 12:18 #11567

  • darson
  • darson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Z tym fortepianem poza tonacją to dziwna sprawa jest. Widzę czarno na białym (patrząc co się nagrało w pianorollu), że są nuty, które nie mogą dobrze ze sobą brzmieć dla aktualnego akordu, a mimo to mój aparat słuchowy nie buntuję się zbytnio. Może to jest kwestia jakiejś podświadomej akceptacji czegoś co się samemu stworzyło, albo głuchnę ;-) Jak będzie trochę czasu na dokończenie "kotleta" to się poprawi i nuty i pady.

thx i pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/10 14:10 #11568

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Oprócz podstawowych akordów jest jeszcze wiele innych o bardzo różnych i przedziwnych kombinacjach dźwięków, które trzeba stosować z rozwagą - same wygrane na fortepianie mogą brzmieć dobrze, ale wraz z innymi dźwiękami, które są ustawione inaczej będą się gryzły. Tam sobie chodzi syntezator tak jak jest, a fortepian zmienia co chwile akordy i to się pewnie gryzie. Szczególnie niebezpieczne są kombinacje półtonowe gdzie prawie zawsze nic nie pasuje, np. w melodii akord F a w basie E. Z kolei z melodii G a w basie D daje rade bo D jest 5 dźwiękiem akordy G itd. Tak przykładowo, bo nie zastanawiałem się w jakiej tonacji robiłeś, a niestety na słuch nie rozpoznaje, musiałbym bliżej rozłożyć na części ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/10 15:06 #11570

  • darson
  • darson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jest prostszy sposób na wyłapanie takich "intruzów" w kompozycji (mam taką nadzieję przynajmniej). Podmienię fortepian na jakąś "wredną piłę" i wtedy łatwiej zidentyfikuję wszystkie nieczystości, bo brzmienia fortepianowe mają u mnie jakąś dużą dozę tolerancji pod względem fałszu. Szukanie czy dana nuta jest w skali we wszystkich możliwych kombinacjach to nie na moją cierpliwość i zasoby wolnego czasu ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/12 00:49 #11581

  • darson
  • darson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dobra przysiadłem trochę nad tematem. Skala po której się poruszam w kawałku wygląda tak:
122322122 (numer oznacza ilość kroków w półtonach do kolejnej nuty w skali).
W tym przypadku "root note" to C, więc skala wygląda tak:
C,C#,Eb,F,G#,A#,C,C#,Eb,F

Poprawiłem pad na wstępie. Na wtyczce FL Keys miałem przestawiony parametr detune Niby nie dużo ale mogło mieć negatywny wpływ. W każdym razie teraz nie ma detune. Niezwykle zaawansowaną i skomplikowaną melodię odgrywaną przez lead zmieniłem na jeszcze bardziej skomplikowaną ;-D hrhrhr. No i im dłużej tego słucham tym bardziej mi to wszystko do siebie pasuje. Ratunkuuuuuuuuu!

darson - do kotleta (przyprawki ;-)

A tu dwie wersje "slow motion" w tempie 108 BPM. W tej drugiej piano zastąpione "wredną piłą". Piszcie gdzie według Was te fałszywe nuty bo mi już uszy odpadają pls 8/

kotlet slow motion

kotlet slow motion saw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/12 17:42 #11584

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Stary... Słuchaj czasami tego co zgrywasz bo momentami się idzie obalić z tych przednutek :D
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:darson - Do kotleta 2011/03/12 18:17 #11585

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
ha! no to się rypło-u mnie to proste...piano: suuuper lecz buraków kilka wsadziłeś (hie hie) dalej podkład typowo swingowy no może lekko jazzowy w okolicach lat -40 buraki wykop i będzie git :) strona teorii przedstawiona przez poprzedników bym sie nie przejmował nie takie buraki do kotleta słyszałem <zaciera ręce> ....czekam na jeszcze więcej :) już klepię do tego solówkę :D oczywiście jak dasz plik i pozwolisz mi na to :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena