Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 15:17 #6854

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam poszukuje jakiegos dobrego a co najwaniejsze profesionalnego soundfound playera dodam ze nie jestem uzytkownikiem fl studio weic nie moge krzystac z soundplayera ktory jest w fl studio szukam czegos w formacie vst czekam na jakies propozycje. zaproponujcie cos komercyjengo lub cos za free pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 15:37 #6855

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Nie korzystam z soundfontów, ale wtyczka Cygnus ma wbudowany soundfont player. Znalazłem na vst4free.com takie coś: vst4free.com/free_vst.php?id=305
KvrAudio się kłania...
www.kvraudio.com/get/1062.html

PS. Mogę też spróbować stworzyć własny taki player, trochę znam się na tworzeniu wtyczek ;]
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lsudny.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 16:15 #6856

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam dzieki za szybka odpowiedz ogolnie mam taki plan pobawic sie soundfontami od zcces virusa i nnych podobnych instrumentow i zamierzam przepuscic je przez wtyczke rob papen predator a doklaniej przez modlul efektowy zobaczymy co z tego wyjdzie trzeba szukac inspiracji :) a stworzenie wlasnego sound font playera bylo by spoko sprawa ale zeby to byl jakis wypas tzn sporo bajerow i duzo mozliwosci do wykrecenia jakiegos kosmicznego dzwieku z jakiegos sound fonta

mam jeszcze jedno pytanie do ciebie poniewaz jestes jedna z bardziej obcykanych osob na tym forum jak sie ma jakosc sounfontow w wykorzystaniu w muzyce czy jakosc jest przyzwoita czy raczej makabryczna , poniewaz nie przypominam sobie abym widzial na youtube lub czytal cos a wykorzystaniu sound fontow komercyjnie

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 16:32 #6857

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
juz znalazlem soundfont player od cakewalk jest do pobania za darmo ze strony producenta wlasnie oto i chodzilo a soundfonty od zcces virusa brzmia wysmienicie podaje link www.cakewalk.com/products/Gifts-for-musi...xisting_Customer.asp jest jeszcze klika pozycji do sciagniecia za darmo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 17:45 #6859

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
No Profesorre - jesteś, cytuję "obcykany" hehehe, gratulacje ;-)))

Soundfont2 to najbardziej niedoceniony (zdaniem wielu) z formatów sampli na rynku. Jakość dźwięku, w ich wypadku jest zależna przede wszystkim od jakości użytych sampli, podczas tworzenia brzmień, ilości użytych próbek na oktawę, etc.
Soundfont to na dobrą sprawę ta sama filozofia tworzenia brzmienia co formaty Halion, Kontakt, czy Emulator itp. lecz udostępniona za free. Można więc bez problemu tworzyć własne biblioteki Sf, korzystać z już udostępnionych na licencji freeware ( np. z tąd ) i tak dalej. Sporo dobrych Sf. wypuściło Vipzone, LoopMasters i inni. Oczywistym się więc staje, ze z pewnością są używane przez wielu twórców na świecie. Ci którzy graja zaś częściej na scenie, wiadome, że preferują sprzętowe rozwiązania. To tak pokrótce ;)

Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/09 18:18 #6860

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
hej dzieki za dopowiedz tak tylko zapytalem bo podobno kto pyta ten nie bladzi dzieki za linka i mysle ze powinien powstac osobny topic na forum odonosnie soundfontow bo skoro sa one za free , i sa nie doceniane , to sa doskonala alternatywa dla drogiego sprzetu i nieco tanszych vsti , choc i tak nie ktore emulacje vst sprzetowych odpowienikow pozostawiaja wiele do zyczenia a dla nie ktoryh wogole niema wiec soundfonty zadza teraz w moim studio zobaczymy co z tego wyjdzie pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/01/13 14:33 #6893

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9

No Profesorre - jesteś, cytuję "obcykany" hehehe, gratulacje ;-)))

:D

mam jeszcze jedno pytanie do ciebie poniewaz jestes jedna z bardziej obcykanych osob na tym forum jak sie ma jakosc sounfontow w wykorzystaniu w muzyce czy jakosc jest przyzwoita czy raczej makabryczna , poniewaz nie przypominam sobie abym widzial na youtube lub czytal cos a wykorzystaniu sound fontow komercyjnie

Zależy, jaka jest jakość soundfontów. Jedne mogą być słabe, drugie mogą mieć zaskakujące brzmienie. Nie można jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć.
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Poszukuje dobrego SOUNDFONT playera 2010/09/11 10:08 #9482

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dla poszukujących wtyczki odtwarzającej pliki Sound Font2 - ciekawą propozycją może okazać się plugin SF2 ze stajni dskmusic , z możliwościami ładowania dowolnej wielkości plików typu sound font. Wtyczka posiada wbudowany pracujący w wielu trybach, przełącznik presetów w zakresie danego bank brzmień



Do pobrania tutaj
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena