Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Szukam pluginu VST lub programu do grania partii gitarowych 2012/06/09 08:04 #16308

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam.
Jak w tytule.
Poszukuję jakiegoś dobrego programu lub wtyki,za pomocą którego w DAWie będę mógł odtworzyć realistycznie techniki gry na gitarach akustycznych,elektrycznych( nie chodzi mi o same biblioteki brzmień,te już posiadam)Znalazłem na necie różne opcje,ale chciałbym aby ktoś mógł się na ten temat wypowiedzieć(doświadczony w temacie).
Za pomoc z góry dziękuję;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Szukam pluginu VST lub programu do grania partii gitarowych 2012/06/09 17:04 #16316

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35


Zaznaczam, ze nie korzystam i nie mam doświadczenia z aplikacjami tego typu ;) A może i sam namierzyłeś już RealGuitar.
Jednakże poniższa demonstracja robi wrażenie:



Pewne jest jedno, żeby uzyskać zadowalające efekty, konieczne wydaje się opanowanie specyficznego sposobu gry, aby wydobyć specyfikę artykulacji. Ale brzmi to fajnie ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szukam pluginu VST lub programu do grania partii gitarowych 2012/06/09 19:01 #16317

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi raczej o wtyczkę MIDI która generuje specyficzny sposób gry taki jak na gitarze, z tego co zrozumiałem. Niestety takiej nie znam. Jedyny sposób to poznać budowę, technikę gry i spróbować naśladować tak jak ten gość na filmie, nie jest to wcale takie trudne ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szukam pluginu VST lub programu do grania partii gitarowych 2012/06/09 19:17 #16318

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Chodzi raczej o wtyczkę MIDI która generuje specyficzny sposób gry taki jak na gitarze, z tego co zrozumiałem. Niestety takiej nie znam.


A ja znam) Daleko nie trzeba szukać, wystarczy skorzystać z narzędzia, które znajdziemy w menu narzędziowym okna piano Roll - Piano roll Strum Tool

Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szukam pluginu VST lub programu do grania partii gitarowych 2012/06/11 12:44 #16350

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam i dziękuję Wam za pomoc.
N.E.X. ma rację,chodzi mi raczej o jakiś progs,który generuje lub ma zapisane gotowe paterny/frazy midi.Biblioteki(multisample) gitar już posiadam.
kaziorkaski: podoba mi się ta wtyka,ale ma swoje banki brzmień i to średniej jakości( ciekawie jak brzmi w miksie),aczkolwiek z tego co wiem,ma zapisane gotowe przebiegi/frazy w midi....hmmmm.....może z tego bym cosik wycisnął ,Music Lab zależnie od wersji kupię za około 600zł.
Pietia: znam temat z FL ,ale przechodzę na inny DAW i potrzebuję raczej jakąś wtykę zewnętrzną,a to jest narzędzie pod FL
Chyba że nauczę się śmigania na "wiośle" i będę zgrywał riffy bezpośrednio do kompa;)...niestety czasu brak na wszystko:P
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena