Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

VST z FL-a do Cubase-a 2010/06/02 20:03 #8379

  • ganiaczniedoganiacz
  • ganiaczniedoganiacz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak w temacie jak zrobić by chodziły wtyczki z FL-a na Cubase 5.1, mi nie chodzą zależy mi na FL Slicer i FPC, ktoś rozwiązał ten problem, ktoś w ogóle go miał? Proszę o pomoc i szybką odp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:VST z FL-a do Cubase-a 2010/06/02 21:22 #8380

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj. Wtyczki Fruity Slicer oraz FPC są natywnymi wtyczkami, działającymi wyłącznie w środowisku FL Studio.

Rozwiązania Twojego problemu są dwa (bynajmniej takie przychodzą mi do głowy)

1. Wykorzystanie wtyczki Slicex VST - która dostępna jest w wersji vst - zatem z powiodzeniem zadziała w Cubase. Wersję demonstracyjną wtyczki znajdziesz tutaj .
SliceX to zaawansowana wersja wtyczki Fruity Slicer, która doskonale radzi sobie z plasterkowaniem plików audio, przez co możemy poszczególnymi kawałkami próbki grać niezależnie.

2. Wykorzystanie możliwości Rewire co sprowadza się do potraktowania programu Fl Studio jak wtyczki vst, którą otwieramy z poziomu Cubase. W tym celu należy:

Zarejestrować sterownik Fl Studio ReWire w systemie
1) Uruchomić program Cubase
2) Z menu Devices wybrać FL Studio
3) Aktywować taką ilość kanałów jaka nas interesuje
4) Uruchomić program Fl Studio

Celem weryfikacji prawidłowego działania fl studio jako wtyczki vst w programie Cubase należy wczytać do Fl Studio dowolny projekt, po czym wciskając play na pasku transportu w Cubase.
Projekt odtwarzany z poziomu Fl Studio powinien być słyszalny w Cubase. Tempo projektu odtwarzanego przez Fl Studio powinno być w pełni zsynchronizowane z tempem Cubase.

Druga metoda pozwala na wykorzystanie wtyczki FPC, która nie jest dostępna w wersji VST.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:VST z FL-a do Cubase-a 2010/06/04 10:45 #8387

  • ganiaczniedoganiacz
  • ganiaczniedoganiacz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzieki za odpowiedz, w sumie znalazlem jedna fajna vst, tyle ze platna, moj kumpel tez robi muzyke i ma Battery 3, to jest ogien co do sampli, temat do zamkniecia dzieki za odp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena