Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL Studio 7 i Reason 4 problem 2009/05/18 08:10 #4301

  • loocis
  • loocis Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dostałem ostatnio sprzęt muzyczny. Klawiaturę Novation x-station 25 i pady akai mpc 1000. no i mam problem. bo nie umiem uruchomić ich z tymi programami. udało mi się uruchomić novation'a w reasonie ale w FL nie działa prawidłowo.

wcześniej muzykę w FL'u tworzyłem na samej klawiaturze, a teraz chciałem i na tym. ostatnio zauważyłem że coś mi się musiało przestawić w FL'u bo kiedyś jak klikałem na klawiaturze litery od Z, X, C, V, B, N, M, <, ... to były dźwięki z jednego instrumentu, a teraz jak klikam Z to słychać dźwięk podstawowy na pierwszym channel'u jak klikam X to na dugim itd.

novationa podłączam do FL'a i reason'a przez kabel USB, a akai mpc 1000 przez kabel
usb-MIDI yamaha usb-midi interface ux-16.

Proszę o pomoc :D


dostałem te instrumenty ale nie dostałem do nich żadnych płyt z oprogramowaniem i bez instrukcji obsługi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez loocis.

O:FL Studio 7 i Reason 4 problem 2009/05/18 15:29 #4309

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Pozwól, że wypowiem się na temat klawiatury sterującej. Otóż sterowniki powinny być zainstalowane (zwłaszcza, jeśli będziesz podłączał ją przez USB.
Sterowniki do Novation X-Station znajdziesz tutaj .

To że w chwili obecnej nie możesz wykorzystać możliwości grania z klawiaturyy QWERTY w fl studio spowodowane jest faktem odznaczenia opcji: którą aktywujesz dezaktywujesz skrótem klawiaturowym Ctrl + T

Właściwie po prawidłowym podłączeniu i zainstalowaniu sterowników,
    praca z dowolną klawiaturą sterującą
powinna się powieść.

Ważne byś w oknie ustawień options>MIDI Settings miał aktywowaną opcję Auto accept detected controller.

I najważniejsze, aby klawiatura była widoczna z poziomu Fl Studio bądź innego programu, wpierw uruchamiamy sterownik (urządzenie musi zostać zarejestrowane w Windows) a następnie odpalamy naszą aplikację HOST np Fruity loops, Reason czy Cubase.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 7 i Reason 4 problem 2009/05/18 21:50 #4319

  • loocis
  • loocis Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tym graniem na klawiaturze to jeszcze o co innego chodziło. bo ja tam kanały midi pododawałem w w ustawieniach midi i klawa się przestawiła i już ogarnąłem wszystko i novationa w Fl'u i reasonie i tak samo akai. ale dzięki za pomoc :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena