Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Naiwne pytania ... 2016/02/17 18:03 #23380

  • konrad.sound
  • konrad.sound Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Od dłuższego czasu nieśmiało chcę wniknąć w podstawy produkcji, ale nawet z napisaniem tego posta mam opory.

Nie mam budżetu więc śledzę głownie bezpłatne zasoby i duże zniżki w serwisach z softem. O ile się zorientowałem to z bezpłatnych narzędzi DAW rządzi obecnie Presonus Prime, najbardziej ceniony w PL jest Ableton zaraz przed Cubase, nieco mnie dziwi że tak wychwalany Pro Tools mimo darmowej wersji jest sporo dalej w kolejce.

Jakie są najbardziej uciążliwe ograniczenia wersji free? (np samplitude SE z czasopism?) Czy Ableton rzeczywiście jest tak stosunkowo do innych DAW'ów intuicyjny? Czy przesiadka między np Able, Preso, Cubase, PTolls jest tak ciężka jak między Corelem, Gimpem, a Adobe, czy raczej główne funkcjonalności zawsze są tworzone w miarę kompatybilnie?

Czy może mi ktoś w miarę prosto wyjaśnić istotę VST oraz VSTi i kiedy mogę z nich korzystać a kiedy nie w DAW'ach? Czy są też inne powszechne sposoby wtyczkowania do pracy z dźwiękiem? Co powinienem wiedzieć w temacie aby się nie motać?

Kupiłem nienajgorsze słuchawki, mikrofon i klawiaturę sterującą Beringer UMX610 www.musicaudio.pl/sklep-muzyczny/klawisz...rol-umx610-5339.html, mam w miarę komp - intel i7 / 64bit z Win7, zewnętrzny Sonud Blaster Xfi

choć nagrywałem i samplowałem trochę w starych wersjach Magix wszystko mnie to jeszcze przerasta, ale widzę że tu jest kilku Wyjadaczy którzy chętnie dzielą się pasją i wiedzą

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami :)

Jakie podobne do tego fora, blogi, serwisy, fanpage śledzicie? Także anglojęzyczne polećcie ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez konrad.sound. Powód: korekta
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena