Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Porady na temat miksu w Abletoni 2012/12/09 21:03 #18568

  • maestro
  • maestro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
MIKS: Jak uzyskać mocno brzmiącą snare/werbel ?



W pierwszym odcinku przyjrzeliśmy się miksowaniu stopy i temu co zrobić by stopa była dobrze słyszalna nawet na słabych systemach odsłuchowych (laptopach, komórkach itp.). Drugi odcinek przynosi odpowiedź na temat miksowania werbla (snare). Technika, którą opisuję w tym poradniku polega na łączeniu kilku warstw sampli (layering) z wykorzystaniem tzw. Bottom Snare i Top Snare. Pamiętaj, że miksu a szczególnie korekcji EQ nie należy wykonywać w trybie solo, ponieważ może to spowodować nie do końca czyste brzmienie. Jedną z głównych zasad dobrego warstwowego łączenia sampli jest odpowiednia equalizacja. Profesjonalne biblioteki sampli nie koniecznie potrzebują kompresji, ponieważ są one zazwyczaj odpowiednio dobrze skompresowane dlatego często można jej uniknąć.

MIKS: Jak uzyskać mocno brzmiący kick?



Rozpoczynam serię na temat miksowania perkusji, w której przedstawię kilka technik, które z powodzeniem możesz zastosować w swoich produkcjach. W pierwszym odcinku dowiesz się jak nadać większej energii dla drum kicka i co zrobić by stopa była dobrze słyszalna nawet na słabych systemach odsłuchowych (laptopach, komórkach itp.). Technika, którą opisuję w tym poradniku polega na łączeniu kilku warstw sampli (layering) z wykorzystaniem tzw. Bottom Kick i Top Kick. Jak wiadomo w muzyce rozrywkowej stopa jest jedną z najważniejszych części utworu, więc musi być ona mocna i wyrazista.

Pamiętaj, że jest to uniwersalna technika i można ją zastosować w każdym DAWie i z wykorzystaniem innego EQ i kompresora !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Porady na temat miksu w Abletoni 2012/12/10 14:08 #18574

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ciekawie za to się zabrałeś. Jest to bardzo przydatna pozycja dla początkujących jak i dla tych którzy mają problemy z niektórymi czynnościami. Bardzo mi się podoba strona oraz filmy lecz to nie jest dla mnie gdyż jestem zwolennikiem FL'a i raczej nie przerzucę się na Abletona, chyba że jakimś szczęśliwym trafem zostanę posiadaczem Novation Launchpada XD
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena