Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ableton Live szum/przester POMOCY! 2012/07/26 23:09 #16807

  • ReMixXx
  • ReMixXx Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam problem z Abletonem, jestem w trakcie robienia rmx i coś się stało z tym programem, po załadowaniu projektu wciskam play i jest jeden wielki szum/przester. Jak zapisywałem wczoraj projekt wszystko ładnie chodziło a dziś nie da się nic zrobić, jeden wielki szum. POMOCY! Kilka razy użyłem tej samej wtyczki i dużo filtrów deleji i innych fx

Dodam ze przester jest tylko na kanałach na których użyłem kompresora by zrobić efekt pompowania (sidechain)

Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Laurievep

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ReMixXx. Powód: błąd

Odp: Ableton Live szum/przester POMOCY! 2012/07/26 23:50 #16808

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Wypinałeś kompresory i całość by zobaczyć, co może być bezpośrednią przyczyną takiego czegoś? Może plugin któryś Ci się zresetował i masz taką sieczkę...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ableton Live szum/przester POMOCY! 2012/07/27 07:25 #16809

  • ReMixXx
  • ReMixXx Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wyłączałem wszystkie efekty na kanałach i chyba to jest winna Sylenth1 którego użyłem kilka razy.... on sie nie zresetował po prostu Live nie wyrabia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ableton Live szum/przester POMOCY! 2012/07/27 10:00 #16811

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Bywa, niestety złośliwość "kodu" i narzędzi. Czasami wtyczki się wysypują przy dużym obciążeniu, w różnych dziwnych konfiguracjach, dziwnie ponownie wczytają itd. Podczas konkursu wtyczka od Tone 2 po dokładnie 2 minutach odtwarzania przy kilku instancjach traciła kompletnie brzmienie, tak jakby parametry się rozkręciły ;). Czasami inne rzeczy też mi nawalają, z rzadka na szczęście.

Moja porada jest taka abyś wczytał projekt w jakimś trybie awaryjnym jeżeli Ableton Live taki posiada. W REAPER mam coś takiego, pozwala to wczytać projekt z wszystkimi pluginami offline. Zazwyczaj włączenie ich pojedynczo pozwala uniknąć błędów i ponownie zapisać projekt, często już poprawnie. Jeżeli dalej się sypie to można podmienić wtyczki, wyciągnąć sample, ścieżki pojedynczo itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena