Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/20 16:43 #16452

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak masz w pobliżu lub dalszym obrębie muzyczny to polecam się do niego kopsnąć. Zwłaszcza, jak mają tam klawy sterujące. Najlepiej jest wszystko pomacać wcześniej niż potem brać i się wkur...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/20 20:06 #16453

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z tych co podałeś jedynie Alesis jest całkiem niezły, na stałe posiadam Q25 i ma całkiem niezłą akcje klawiatury jak na syntetyczną. Na pewno lepsza niż ma M-Audio Oxygen czy kilka keyboardów Yamahy z którymi miałem do czynienia. Q49 różni się tylko większą ilością klawiszy.

M-Audio Keyrig 49 to raczej najprostsza klawiatura. Jak już brać to Keystation guitarcenter.pl/catalog/klawisze/kontrol...dio-keystation-88-es - także posiadam i tylko pozytywnie mogę się wypowiadać, kupiłem w ciemno za opiniami innych, że to już legenda w tej cenie itd, bo i tak nie miałem innego wyjścia, a potrzebowałem 88 klawiszy. Nie zawiodłem się :). Pytanie tylko czy warto aż tak przesadzać do Twoich celów i brać taki parapet.

Jeżeli chcesz zainwestować w kartę dźwiękową to faktycznie najlepszym rozwiązaniem byłoby jedno urządzenie ze wszystkim. Problem tylko z ceną. No nie wiem, jak uważasz :). Dobrze, że masz takie podejście a nie inne, na błędach najwięcej można się nauczyć, cierpliwość przede wszystkim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/20 20:32 #16454

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ja ze swojej strony dodam:
-instrumenty free i mag idealne do trance:
dune le, firebird, zebra cm , zebralette, genesis, z3ta+, venom vb303, tal bassline, synth 1 myślę że te w zupełności starczą
-romplery free:
zampler, alchemy free(czesciowo), dsk
-efekty free:
kjarehus, variety of sound, antress, mda ,melda, basslane, gvst compressor,
loudmax, oraz tls vst

ps.tak od siebie polecam przestudiowanie historii trance aby wiedzieć co jest trancem a co już dawno nie jest :D, czyli można tutaj zaznaczyc classic i goa plus psy a po drugiej stronie euro które jest uwżane przez pionierow i znawcow gatunku za dancowy trance.-to tylko oczywiście tak w nawiasie ,-każdy osądzi sam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/20 21:13 #16455

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
-Dzięki wszystkim za linki...jeszcze się wstrzymuję z kupnem kontrolera midi, na dniach sprawdzę w mieście po muzycznych sklepach co tam oni posiadają i jak to się ma w rzeczywistości...

-Prawda jest taka że dopiero zaczynam produkcję i jestem amatorem wiec nie chce się pchać w droższe modele...granica to 600-700
-podoba mi się osprzęt od Akai

N.E.X. dzięki za link do sklepu guitar center -mają niższe cenny..i bardzo konktretna ta klawiatura z 88 klawiszami...

-jak coś obadam lub se zdecyduje to dam znam

-thx and pozdro
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/20 21:27 #16456

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Słuszna uwaga, wiele darmowych wtyczek instrumentów i efektów powinna wystarczyć, łącząć to z produktami magware, czyli takimi dodawanymi do czasopism, można zbudować bardzo dobre zaplecze narzędzi bez wydawania dużej ilości pieniędzy na soft albo narażania się na "lewo".

Kup sobie najnowszy numer Estrady i Studio gdzie dostaniesz Dune CM -> www.kvraudio.com/product/dune-by-synapse-audio

Najnowszy dlatego, bo nie wiadomo czy będzie on dostępny w następnym numerze, często jednak tak się działo, że poprzednie pełne wersje są dodawane do kolejnych numerów, dzięki temu dostaniesz:



Godne uwagi są:

Alpha CM ->

Curve CM ->

Genesis CM ->

Loomer Cumulus -> brak :(
Zebra CM -> też brak nagrań :(

Poza tym dużo efektów itd.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/21 10:53 #16461

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Akai MPK ok... Tylko absolutnie nie bierz MINI z mikroklawiszami. Do domowego studia kompletnie nie zda egzaminu.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/26 12:57 #16501

  • Genex
  • Genex Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie, trochę się nabiegałem za tym pismem, Estrada i Studio (ok. 10 kiosków i nic shit -dopiero empik mnie uratował -ale warto było hehe)...,Dwa sklepy muzyczne obczajone, -tylko co z tego skoro nic specjalnego w nich nie znalazłem, same wysokie ceny i wybrakowane modele...a jak co to na zamówienie dlatego wolę kupować prze internet...

-wynalazłem dość ciekawą klawiaturę sterującą( no biała mi pasi) co o niej myślicie nada mi się...zgra się z każdym dawem...
-jest w 2 cenach - tu macie linki:

guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/5-strun...board-49c/language/f tu po 325

www.djshop.pl/k5,studio/i6352,prodipe,pr...sb-keyboard-49c.html a tu za 399

-co wy na to

-pozdro all

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Od czego mam zacząć? - przy produkcji trancu... 2012/06/26 15:10 #16502

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Raczej nic ciekawego, taniocha taka i nie wiadomo jakiej jakości tutaj klawiatura będzie, podejrzewam, że słaba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena