Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/07 20:27 #4180

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zadam Wam proste pytanie, czy jak słuchacie jakiegokolwiek utworu zastanawiacie się z wykorzystaniem jakiego oprogramowania został stworzony dany utwór muzyczny? - mnie nigdy nie przyszło to do głowy. Nie liczy się to na jakim programie robimy muzykę, liczy się to jak potrafimy z tego programu korzystać... co z tego że będę miał zainstalowanego Photoshopa CS4 za kilka tyś. dolarów jak nie będę potrafił się nim posługiwać, a za pomocą przykładowo 10-krotnie tańszego Paint shop pro wykonam rzeczy, które będą wyglądały jakby zrobione były w Photoshopie.
Uważam że nie ma się co rozwodzić nad wyższością jednego programu nad drugim. Być może tematu nie byłoby, gdyby cena Fl Studio była zbliżona do ceny Cubase. Logic.

Kiedy ktoś chwali nas za nasze produkcje, wcale mu w głowie na jakim programie zostały one przygotowane... czy gdyby nawet okazało się że nasz utwór wychwalany jest przez znawcę... to czy pochwalenie się, iż " zrobiłem ten utwór przy pomocy Fruity loops studio" spowoduje że "krytyk" zmieni swoje wcześniejsze zdanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/07 20:36 #4181

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
krytyk może nawet nie wiedzieć co to jest fl -przewaznie tacy słuchają nut , a nie techniczne szczegóły poruszają dla mnie fl to nr 1 róznych juz próbowałem lecz w tym najlepiej sie czuje mój kolega np w cubase 3 siedzi juz ładnych parę lat i tez nie widzi następcy dla niego po prostu więcej mu nie potrzeba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/07 21:17 #4182

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
"Zadam Wam proste pytanie, czy jak słuchacie jakiegokolwiek utworu zastanawiacie się z wykorzystaniem jakiego oprogramowania został stworzony dany utwór muzyczny?"

odpowiedz- kiedys zanim sie nie interesowałem robieniem muzyki to nie, ale teraz zdecydowanie tak.

Dlaczego sie zastanawiam nad takimi rzeczami? Bo im wiecej wiem o robieniu muzyki to tym bardziej stwierdza sie moje przekonanie, że muzyka sie nie bierze z nikad. Czasem bez odpowiednich narzedzi nie ma bata zeby gdzie kolwiek dojsc. Kto wie kim by został mozart albo bethowen jak by nie mieli od dziecka dostepu do pianina.

Chce powiedziec ze fl to naprawde rewelacyjny program ale poki sie nie przekonam i nie sprobuje innego to nie bede wiedziec czy to akurat najlepszy program dla mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/07 22:20 #4186

  • Solid State
  • Solid State Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1

Jakos nie słyszałem żeby sławni muzycy używali fl studio a przynajmniej jak używali to już dawno je wymienili po tym jak zaszli troche wyzej.


G**** prawda.

- całkiem możliwe, przeciez jak by armin van buren albo inna szycha powiedzial ze zrobil swoj najnowszy hit w fl to by go wysmieli, ale tez calkiem mozliwe, ze nigdy nie uzywał fl studio bo np; ma pewne wady, które je dyskwalifikują w profesjonalnym swiecie muzyki.


To oczywiście też.

Wielu znanych muzyków używa FL Studio np. Arnej, Nitrous Oxide, Laidback Lucke, BT, dedmau5, Re:Locate i inni.

Liczy się efekt końcowy a to czy to zrobisz na cubase, fl studio, ejay to już tylko twoja indywidualna sprawa. FL w niczym cię nie ogranicza, to tylko albo niestety twoja wyobraźnia. I niech nikt tu nie pierdzieli takich głupot że armin wstydził by się powiedzieć ze używa FL (P.S. Nowy album zrobiła mu połowa duetu Rank1, album kiepski jak większość jego produkcji) elo

Tyle ode mnie, pa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/08 08:47 #4189

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
FL ma chyba jedną wadę- ciężko jest zrobić w nim liveact i stretching pozostawia trochę do życzenia. Zobaczymy jednak co będzie w wersji 9 :]
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/22 19:50 #4354

  • qarakin
  • qarakin Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do eJay'a to bądźmy szczerzy. To nie jest program do tworzenia muzyki (jeśli mówimy tu o dążeniu do profesjonalizmu), tylko do zabawy w sample, które do niczego nie prowadzą. Dostajemy pakiet gotowych fraz i tyle. Dla tego według mnie nie powinno się takich pozycji poruszać jeśli mówimy o prawdziwym tworzeniu muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/22 19:57 #4356

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Każdy od czegoś zaczynał, nie ukrywam, że i mnie zdarzyło się bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nawet nie wiedziałem że kiedykolwiek będę bawił się muzyką bawić w eJay'u:)
Wrażenia z faktu że tak szybko można było coś ułożyć były ogromne... dopiero później był Cubase 5 do którego nie mogłem się przekonać... aż w końcu natrafiłem na fl studio, i tak już zostało

Faktycznie, eJay i profesjonalizm to jak ogień i woda:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:program do tworzenia myzyki 2009/05/22 21:21 #4361

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
wiatm znam jednego kolesia co zarabia na muzyce mozna znalez jego produkcje na myspace a nazywa sie martin sas on tworzy na Fl studio pozdrawiam i zaparaszam di zapoznania sie z jego tworczoscia

www.myspace.com/martinsas link do profilu na myspace :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena