Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Polska społeczność muzyczna 2013/09/05 15:30 #21197

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50

Witajcie, jakiś czas temu wpadłem na pomysł aby zrobić taki kanał na YouTube, coś jak Proximity, tylko by się znajdowała na nim twórczość tylko i wyłącznie polaków. Nie byłoby żadnych wymagań (typu gatunek), po prostu utwór nie może być tego typu że "dziś odpaliłem FL i jutro zrobię hit". Byłby odnośniki do waszych profili na FB, SC, YT i innych. Sama idea tego kanału by polegała na promowaniu rodzimych muzyków na cały świat (kanał byłby skierowany do ogólnoświatowej publiczności, chociaż wiem że trudno znaleźć jest widzów).

To jest część mojej wypowiedzi z innego forum.
Mam już osobę która zajmuje się stroną internetową, zrobiona jest 1 wersja loga (będzie prawdopodobnie jeszcze jedna do wyboru), mam osobę która zrobi nam intro i ewentualne grafiki,ale do rzeczy.
Czy ktoś z was jest zainteresowany? Może macie jakieś propozycje, albo macie możliwość wsparcia (reklama)?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polska społeczność muzyczna 2013/09/06 14:15 #21205

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pomysł nie jest zły, nawet dobry, znam kilka kanałów które prezentują muzykę tematycznie. Dużo jest takich dosłownie z filmowych rozmachem ale też i takie z niezależną muzyką elektroniczną. Moim zdaniem sukces zależy od dwóch powiązanych ze sobą czynników - ilości ludzi którzy będą śledzić kanał i ilości ludzi którzy będą tworzyć zawartość, muzykę. Powiązane są dlatego że ludzie oczekują dobrej jakości, a ludzie którzy tworzą dobrą jakość oczekują dobrej promocji. Ciężko pozyskać ludzi na zapas z pustym kanałem więc jedyne wyjście to zacząć od pozyskania dobrej muzyki aby tych ludzi przyciągnąć.

Myślę że taka inicjatywa będzie dobra jeżeli powstanie jakaś selekcja, jak sam wspomniałeś żeby nie były to nudne, nic nie wnoszące sklejki sampli i presetów z melodiami z plików midi. Każdy od czegoś zaczyna ale promowanie słabych rzeczy działa tylko na niekorzyść takiego twórcy, tak samo działałaby na niekorzyść kanału.

Jeżeli o mnie chodzi to teraz raczej inicjatywy nie wesprę muzyką, ostatnio są to same OST do gier mobilnych więc nie mogę tego sobie wrzucić ot tak na kanał YT, przynajmniej w tej chwili. Jeżeli jesteś zainteresowany czymkolwiek na start to mogę udostępnić moje archiwalne utwory zrobione kilka lat temu, społeczność EF dzisiaj praktycznie zanikła, mp3.wp.pl zostało zamknięte, inne portale też więc wszystko zanika, kolejny upload byłby przy okazji przedłużeniem życia chociaż paru utworów. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polska społeczność muzyczna 2013/09/06 14:38 #21206

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Jak możesz przesłać mi, to z chęcią je udostępnię je na kanale :) Na chwilę obecną start przewiduję na koniec września/początek przyszłego miesiąca (jeszcze nie wiem jak wszystko będzie z organizacją).
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Polska społeczność muzyczna 2013/09/21 13:35 #21298

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witajcie, Nasz kanał oficjalnie wystartował. Tutaj macie link do kanału > klik
I kilka pierwszych utworów



Zapraszam do nadsyłania waszych utworów na adres email: PolishMusicNetwork(at)gmail.com (at zastąp @)
Według tego formularza

Autor:
Tytuł:
Gatunek:
Link do pobrania (najlepiej SoundCloud*)
Opcjonalne dodatkowe informacje:
Link do kanału YouTube (twojego oczywiście):
Link do SoundClouda (jeżeli inny niż w/w):
Link do FaceBooka:
Link do Oficjalnej Strony:
*Utwory powinny być wysłane w formacie .mp3 320kbps lub .wav/.flac/inne bezstratne (najlepiej)

Zatwierdzam że posiadam pełne prawo do w/w utworu i wyrażam zgodę na opublikowanie go przez Polish Music Network na kanale YouTube o nazwie Polish Music Network.

Bez tego dopisku utwór automatycznie odpada do wysłania.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena