Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/10/22 16:19 #1892

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Na forum KVRAudio można znaleźć ciekawy wątek którego tłumaczenie brzmi mniej więcej tak jak tytuł tego wątku - dyskusja wywołała ogólne poruszenie.
Przesłuchując produkcje naszych użytkowników można odnieść wrażenie, że w głównej mierze przeważają właśnie produkcje z gatunku trance.
A co Wy sądzicie na powyższy temat?

{mosloadposition sonda}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/10/23 15:55 #1903

  • chuson
  • chuson Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ogolnie to nie znam odpowiedzi na to pytanie, poniewaz nigdy nie tworzylem ani nie probowalem tworzyc Trancu. Tak wsumie to slucham HH ale trance tez fajna muzyka i lubie od czasu do czasu posluchac. Niektore kawalki jak sie slucha wydaja sie proste ale tam duzo moze zdzaialac dj trworzac fajne przejscia miedzy piosenkami ktorych odrazu lepiej sie slucha niz tak jakbym normalnie je pojedynczo sluchal.

Moze i tworzenie trancu jest proste z teoretycznego punktu widzenia (nie wiem czy dobrze to napisalem) chodzi o to opisdy co sa ala wikipedia ze bas mocny ale krotki, te dzwieki na glowny motyw tamte na inny itp. ale zeby zrobic dobry kawalek trancowy to wydaje mi sie ze i tak trzeba sie nameczyc. hmm ale jesli to takie proste to robcie trance bede mial czego sluchac ;))

aaaa i mam jeszcze takie pytanie, jakis czas temu czytajac sobie google, chyba czytalem o Hardstylu ale reki nie dam sobie za to uciac, pojawilo sie takie pojecie jak "odwrocony bas". Tam było napisane jakkies nazwisko i "... on jako pierwszy zastsowal technike odwroconego basu". Co oznacza ten odwrocony bas, wie kto moze ??

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/10/24 21:10 #1911

  • BSCOOP
  • BSCOOP Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
mi się wydaje że "odwrócony bas" oznacza jego ułożenie na patternie pomiędzy kickami, w przeciwieństwie do gatunku z którego się wywodzi czyli gabber, gdzie bas jest nałożony równo na kick.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/10/29 11:14 #1934

  • Deep Fog
  • Deep Fog Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nieprawda że trance tworzy się łatwo,powie to każdy profesjonalista.Ja należę do profejsjonalistów i moja praca nad utworem trwa conajmniej tydzień,gdzie kawałek popowy można stworzyc w 1 dzień...Hard Style należy także do najłatwiejszych gatunków do stworzenia bo niewymaga kombinacji różnych dźwięków i efektów,nawet kawałek rockowy szybciej da się zrobic niż tranceowy,bo w muzyce elektronicznej liczy się dokładnośc i najwyższa jakośc...to jest przecież inżynieria dźwięku.Najtrudniej tworzy się w stylach house i progressive trance/house,ponieważ ta muzyka wymaga niezwykłych wręcz umjejętności oraz wyobraźni twórcy,w progressive chodzi o to by stworzyc(jak sama nazwa wskazuje)coś czego jeszcze niebyło,pójśc do przodu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/11/20 13:37 #2167

  • marthy27
  • marthy27 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Latwo to tworzy sie nie trance tylko szajs!!! Zgadzam sie z moim przedmówca. To co tutaj prezentuje sie na stronie to jakies amatorskie próby, kiepskie brzmienia, tandetne linie melodyczne i bezduszna lupanina.. wiec prosze nie piszcie ze trance tworzy sie latwo..sam tworze i wiem ile czasu potrzeba od pierwszej koncepcji do ostatecznej..zbuntowanych zapraszam na strone www.anjunabeats.com i niech spróbuja odtworzyc to co sie tam znajduje, skoro to takie latwe..pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/12/03 21:57 #2272

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Deep Fog napisał:

Nieprawda że trance tworzy się łatwo,powie to każdy profesjonalista.Ja należę do profejsjonalistów i moja praca nad utworem trwa conajmniej tydzień,gdzie kawałek popowy można stworzyc w 1 dzień...Hard Style należy także do najłatwiejszych gatunków do stworzenia bo niewymaga kombinacji różnych dźwięków i efektów,nawet kawałek rockowy szybciej da się zrobic niż tranceowy,bo w muzyce elektronicznej liczy się dokładnośc i najwyższa jakośc...to jest przecież inżynieria dźwięku.Najtrudniej tworzy się w stylach house i progressive trance/house,ponieważ ta muzyka wymaga niezwykłych wręcz umjejętności oraz wyobraźni twórcy,w progressive chodzi o to by stworzyc(jak sama nazwa wskazuje)coś czego jeszcze niebyło,pójśc do przodu...


Prócz tego ciężko jest robić muzykę ze stylu Techno, a najbardziej chyba z podgatunku Experimental, bo do tego trzeba naprawdę przemyślenia każdego dźwięku, który się układa w spójną całość, to samo dotyczy House'u i Progressive.
Najprościej się robi chyba dance i po części podkłady breakbeatowe. No nie no, jest jeszcze coś prostszego- hardstyle- zero wysiłku w tworzenie własnych brzmień, gdyż wszystkie mają niemal takie same.

Panie Deep Fog, jeżeli ma się kopa, to można dobry wałek zrobić w jeden dzień albo nawet w rok... Czas tu nie do końca gra rolę.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/12/03 23:19 #2273

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Deep Fog napisał:
Nieprawda że trance tworzy się łatwo,powie to każdy profesjonalista.Ja należę do profejsjonalistów i moja praca nad utworem trwa conajmniej tydzień,gdzie kawałek popowy można stworzyc w 1 dzień..


Moim zdaniem czas nie jest wyznacznikiem "profesjonalności" danego utworu. Gdyby rzeczywiście tak było, każdy siedziałby jak najdłużej nad swoimi produkcjami... i mielibyśmy wyłącznie superprodukcje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:dlaczego tworzenie muzyki trance jest takie proste 2008/12/04 16:23 #2274

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dokładnie. A z tego co wiem, to 80% nowych produkcji od razu leci do kosza. Tzw naturalna selekcja. Bo są wałki fajne i takie, które są mniej fajne ;) Dlatego albumy z Psychedelic od konkretnego wykonawcy nie wychodzą tak często
Sexy Secret był produkowany półtorej roku, więc to też coś tłumaczy
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena