Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Niewyraznosc dzwieku sampla przy zapetleniu 2010/10/26 19:48 #9965

  • Treanoder
  • Treanoder Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Gdy zapetlam dzwiek i exportuje go do pliku wave to po odtworzeniu slychac minimalnym przeskok w nim i dodam ze odtwarzam go w takim samym tempie w jakim sampel jest zapisany.

Czy mozna to wyrownac tak aby plynnie dzwiek brzmial??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niewyraznosc dzwieku sampla przy zapetleniu 2010/10/26 22:25 #9969

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli na końcu jest przedłużenie to na pewno pogłos, włącz opcję zapisywania do pętli - pogłos czy tam delay i inne efekty czasowe zostaną wycięte i wrzucone do początku aby powstała płynna pętla.

Innym rozwiązaniem jest eksportowanie pojedyńczych sampli z poziomu patternów - wtedy sampel jest eksportowany idealnie czasowo i przycina pogłosy.

Jeszcze inne rozwiązanie, ale nie testowane przeze mnie, aczkolwiek myślę, że może zadziałać, to zaznaczenie odpowiedniej ilości taktów poprzez playlistę i dopiero wyeksportowanie, może zadziała tak jak z nagrywaniem i odtwarzaniem - zapętla się równo.

Jeżeli słyszysz jakieś trzaśnięcia to może być to automatyka. Dzieję się tak kiedy koniec nagrania zawiera inne ustawienie danego parametru względem początku, jeżeli wskaźnik odtwarzania jest na końcu playlisty to załadowane jest ustawienie z danego miejsca i podczas eksportu następuje nagłe "trzaśnięcie", zmiana tego parametru skokowo co daje nieprzyjemny efekt.

Wszystko to dotyczy oczywiście eksportu danego sampla który chcesz przygotować bo tutaj jest problem. Coś powinno zadziałać ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Niewyraznosc dzwieku sampla przy zapetleniu 2010/10/27 00:28 #9974

  • Treanoder
  • Treanoder Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok dzieki wielkie pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena