Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pare pytań 2010/01/19 17:11 #7011

  • Patyk
  • Patyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam jako początkujący użytkownik aplikacji FL Studio mam parę pytań dotyczących tego programu.
1. Pewnego wieczora po skończonym projekcie przesłuchiwałem go kilka razy by 'wyłapać' jakieś niedociągnięcia, nieścisłości itp. uruchomiłem dodatkowo kilka rzeczy i fl się posypał, po ponownym jego uruchomieniu i wczytaniu projektu zauważyłem że 'kosteczki' w Piano Roll oraz całe patterny w playliście nie są już automatycznie przystosowane do rytmu (w sensie do tej lini od lewej) tylko jeżdżą w zależności od ruchu mojej myszki na całej linii. Jak można przywrócić ustawienie początkowe tego? Czytałem (pobieżnie) Faq, ale nie znalazłem tam odpowiedzi?

2. Do czego służy opcja 'Wave Candy' w opcjach Mix - Mastering? i jak poprawnie jej używać?

3. Jakie efekty w Mix - Mastering najczęściej używacie do swoich projektów?

4. Słyszałem, że tworzenie muzyki w programach typu fl i tym podobnych może odbywać się na dobrych słuchawkach, ale mix,mastering już powinien odbywać się na głośnikach (nie chodzi mi tutaj o super studyjne warunki, ale o domowe). Ile w tym prawdy, a ile fałszu?

Narazie tyle mi się przypomniało. Dzięki z odp. Pozdrawiam /patyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pare pytań 2010/01/19 20:02 #7014

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
1. Prawdopodobnie masz zaznaczone None w opcjach kwantyzacji (Snap). Wybierz Line.


2. Jest to wtyczka analizująca sygnał - masz tam oscyloskop, spektroskop, peak meter i "vectorscope", który pokazuję relację fazową między kanałami L i R.

3. Zawsze Maximus i Soundgoodizer - wtyki wbudowane w FL'a. Ewentalnie filtr górnoprzepustowy, żeby usunąć niskie częstotliwości rzędu 20-30 Hz.

4. Nie wiem. Ja mam głośniki Logitech X-210 i jestem z nich zadowolony ;]
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena