Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 21:20 #5578

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam, mam pytanko jak mozna uzyskac taki efekt w FL studio chodzi mi o takie "bujanie" się jakby leadu na bok i jakby sciszanie i przygłaszanie,i nie wiem czy to jest ustawienie kompresji odpowiedni czy co ? bede wdzieczny za kazdy tutorial jak to zrobic krok po kroku przykład tego efektu. np w kawałku ATB - la nights oraz kolejny efekt zaraz na poczatku ten lead z basem własnie wchodzi to chodzi mi o efekt na leadzie :) a kolejny efekt to w tym kawałku trance :



o ten efekt nałożony na kick mi chodzi z minuty dokładnie 4:06 no kapitalnie to brzmi :) bardzo ciekawie dokladnie , jak to uzyskac?jaki rodzaj efektu zastosować?

z góry dzięki pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 21:37 #5579

  • adrian0
  • adrian0 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
... jest taki efekt jak Bank Delay i tam są bardzo fajne presety, nałóż sobie jakiś i posłuchaj może, któryś będzie się podobał... a może poprostu zaautomatuzyj PAN z Channel Settings :p
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 22:28 #5580

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
jeśli chodzi o barwę tego dźwięku to sam musisz dobrać jeśli chodzi o zautomatyzowanie to nnie będzie z tym problemu tutaj podaje przykład

hostuje.net/file.php?id=ff8671a396999723fa357f0c4f1c17f7
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 22:36 #5581

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
dzięki własnie o to mi chodziło :) ale podobno jeszcze znajomy powiedział ze mozna to zrobic przez maximusa jakoś :) i jakby ustawiajac w piano rollu nutki odpowiednio pocięte:) takze jest kilka sposobów :) popróbuje . Dzięki za szybkie odpoiwedzi chociaz ten sposób który pokazałes TRIOBAS 1 To dla mnie kosmos :) totalny i magia heh:) a odnosnei tego efektu na kick z 4:06 z utworu numer 2 to zdaje sie jest flanger i phazer ?? jakby 2 efekty na siebie nałożone jak sadzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 22:42 #5582

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Muzykalny napisał:

dzięki własnie o to mi chodziło :) ale podobno jeszcze znajomy powiedział ze mozna to zrobic przez maximusa jakoś :) i jakby ustawiajac w piano rollu nutki odpowiednio pocięte:) takze jest kilka sposobów :) popróbuje . Dzięki za szybkie odpoiwedzi chociaz ten sposób który pokazałes TRIOBAS 1 To dla mnie kosmos :) totalny i magia heh:) a odnosnei tego efektu na kick z 4:06 z utworu numer 2 to zdaje sie jest flanger i phazer ?? jakby 2 efekty na siebie nałożone jak sadzicie?

Załącznik untitled-9972927be985c8a28484f3373183fc83.flp nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 22:50 #5583

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Wszystko fajnie ale tam nie słysze absolutnie żadnego pitcha wydaje mi sie ze jest tylko ENVELOPE i nic wiecej :) mozna to zrobic podobno tez mixerem i na przyklad maximusem uzywajac odpowiedniego leada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 23:23 #5584

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
www.speedyshare.com/198844857.html

ok coś wykręciłem :) kolega podpowiedział :) o ten efekt mi chodziło teraz musze sie ustawiac odpowiednie potencjometry :) ale chodziło o ENVELOPE na limiterze + maximus nic wiecej triobas :) :) jak sam widzisz teraz juz rozumeisz o co mi chodziło ?

a odnosnie drugiej czesci pytannia wie ktos co to za efekty na kicku z 4:06 :)???? moze ktos wie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:takie efekty w kawałkach jak je zrobić ? 2009/10/28 23:25 #5585

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
www.speedyshare.com/198844857.html


o ten efekt mi własnie chodziło teraz musze zapamietac jak ustawia sie poszczególne potencjometry :)koleszka podpowiedział :) dawno juz nie zagladałem do frutka :) hihi . Jak sam sam słyszysz TRIOBAS 1 chodziło o envelope zadnego pitcha tam raczej nie ma ;] ;-) a co do drugiej czesci pytania orientuje sie ktos co to za efekty na kicku zastosowane flanger phazer?

z kawałka z 4:06 s ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena