Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wyrownanie tempa vocalu z melodia ? jak to zrobic? 2009/03/18 23:08 #3670

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
Mam mały problem dotyczący tempa. Chodzi mianowicie o to , że chciałem w końcu coś zremiksować i przygotowałem sobie wokal , tzn. jego fragment który chciałem , oprócz tego postanowiłem wykorzystać plik midi danego utworu który chciałem zremiksować(sam nie ułożę na razie melodii - za słaby jestem ;P). Następnie wyszukałem w melodii miejsce , gdzie powinien być ten wokal. Ułożyłem wokal bardzo równo , wszystko teoretycznie pasuje , ale okazuje się że nie.
melodia z pliku midi bowiem jest troszkę wolniejsza niż wokal przez co wszystko się miesza , nie pasuje do siebie. Dlatego też mam pytanie jaki jest sposób na wyrównanie tempa jakiejś acapelli lub fragmentu, (tak jak w moim przypadku) wokalu z nutki, żeby grało to równo wraz z melodią? Żeby po prostu miały równe tempo.
Z odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wyrownanie tempa vocalu z melodia ? jak to zrobic? 2009/03/19 09:25 #3671

  • white_york
  • white_york Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • www.whiteyork.mp3.wp.pl
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja używam audacity aby dopasować tempo vocalu, choć w FL jest opcja dostosowania próbki do ogólnego tempa. W playliście wrzucasz próbkę do góry (jakoś się to nazywa, ale akurat zapomniałem), naciskasz prawy na strzałce na próbce i tam bodajże "fit tempo" się to nazywa. Tyle.
Koledzy z forum pewnie mnie poprawią, to wspólnymi siłami pomożemy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wyrownanie tempa vocalu z melodia ? jak to zrobic? 2009/03/19 11:32 #3672

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, więc czekam na dokładniejszą pomoc od kolegów z forum, a Tobie dziękuję za namierzenie mnie na właściwy tor. Pozdrawiam;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena