Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/04 22:59 #12220

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam wszystkich!
Mam do was pytanie:
Czy można w fl wybrać fadery wszytkich np busów miksu i je zniżyć w całości ?
Wiem ze tak można zrobić w logicu, mam nadzieję zę w fl też ale niestety opcja ctrl lub shift nie działa.
Będe wdzięczny za wszelakie wskazówki.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/04 23:08 #12223

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Generalnie tak. Ja to robie w ten sposób, że praktycznie zawsze porządkuje miksy na kilka kategorii. Dla przykładu kick, snare i hihaty wbijam każde na osobne kanały w mikserze i potem grupuje w całość jako "drum". Tak samo wszystkie ścieżki basowe czy instrumentalne dzięki czemu mam kategorie wyższego poziomu właśnie do takich operacji. Czasami zrobie osobny kanał na wszystkie te wyższe kategorie aby nie używać suwaka master.

Druga opcja to uruchomienie dashboard jako wtyczkę instrumentalną któa jest sterownikiem midi. Przypisujesz każdy kanał w mikserze do jednego parametru odznaczając wykrywanie konfliktów (kasowanie poprzednich wpisów). Dzięki czemu wszystkie suwaki masz pod jednym przyciskiem.

Moim zdaniem jednak pierwsza opcja jest bardziej intuicyjna i prosta w użyciu, oczywiście jeżeli porządkuje się projekt od samego początku ;). Nie zawsze jest na to czas, ale jednak warto tak robić. Zawsze można także zrobić gotowe szablony z już ponazywanym mikserem i pokolorowanym dla lepszej przejrzystości a potem tylko podpinać pojedyncze ścieżki pod wyższe kategorie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/04 23:17 #12225

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Thx za odpowiedz.
Tzn chodzi Tobie o to Nex że wszystkie busy wysyłasz do jednego kanału żeby nie bawić się master faderem?Dobrze zrozumiałem? i wtedy jeżeli zaistnieje potrzeba zmniejszenia głośności to zniżasz wszystko tym jednym faderem?
Opcja jest dobra, warta uwagi zdecydowanie ale mi chodziło o to czy jest opcja wyboru wszystkich busów w sensie tj. np wybieranie plików lub folderów w windowsie za pomocą shift lub ctrl. Widziałem że w logicu tak można, zastanawiam się czy w fl można też tak i jaką kombinacją klawiszy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/04 23:18 #12226

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Image Line nie zaimplementował do tej pory wspomnianej funkcji. Grupowanie ścieżek jest jednakże możliwe. Do tego celu można wykorzystać zewnętrzną aplikację: o nazwie Grapevine.

Umożliwia ona grupowanie ścieżek, przez co możliwa jest jednoczesna zmiana poziomów wybranych suwaków z zachowaniem właściwych proporcji ustawionych poziomów.

Poniżej animacja obrazująca działanie aplikacji:



Grapevine
Wtyczka komercyjna do zakupienia w cenie 10 dolarów ze strony producenta .
Pobierz wersję demonstracyjną .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/04 23:37 #12227

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, dokładnie o to mi chodzi, mam to jeszcze z czasów Psycle i tego łączenia wszystkie ze wszystkim ;). W FL też tak można i jest to dosyć wygodne po odpowiedniej segregacji, bo ustawię głośność najdrobniejszych elementów, potem całej perkusji nie naruszając proporcji wcześniejszych elementów, a na koniec podniosę całość innym kanałem niż master.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Grupowanie faderów w mikserze 2011/05/06 09:15 #12233

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Thx za podpowiedzi.Metoda Nexa jest super.Czy to nazywa się tzw. pre-master fader? Czy istnieje jakiś program za free od wyżej wspomnianego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena