Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pobierz kurs tańca czyli jak zarobnić na ludzkiej naiwności 2010/02/12 20:57 #7354

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Podczas przeglądania sieci, natknąłem się na stronę (adresu nawet nie warto podawać), która oferuje kurs tańca bez wychodzenia z domu.
W końcu w trosce o nasz czas i nasze fundusze :P) kurs tańca przyjdzie do nas za darmo wszystko otrzymujemy "niemal za darmo".


Pomyślałem, że skoro jest to kurs tańca, który można pobrać na dysk, skuszony kliknąłem w buton: "pobierz kurs tańca".
Po kliknięciu w wielki różowy przycisk moim oczom ukazała się witryna, na której była zamieszczona informacja:

Symboliczna opłata za poradnik przeznaczona jest na utrzymanie serwera oraz na kawę dla informatyków :)

faktem jest, że 0,61 zł to niewiele (o ile płaci się kartą Visa)

No ale kto bawiłby się w płacenie kartą Visa (przecież nawet jeśli taką kartę posiadamy to pewnie w życiu z niej nie korzystaliśmy)
Na szczęście autor tegoż "znakomitego, jak się mogę domyślać" kursu tańca daje nam możliwość uzyskania dostępu do pliku wysyłając smsa

Zaznaczam, że o cenie za smsa już tak łatwo informacji nie dojrzymy, no chyba że jest się przezornym i przejedzie suwakiem do samego dołu strony, tylko większość nawet nie będzie się nad tym zastanawiała. Po co próbować znaleźć jakieś treści skoro pod polem z wyboldowanym na czerwono tekstem:
"Aby pobrać Kurs Tańca Wyślij SMS o treści: WDP.TANIEC pod numer 92500"

nie ma już nic - niektórzy przekonują się o tym w chwili kiedy otrzymają rachunek a i za pewne sam kurs to jedno wielkie g****

Osobiście skorzystałem z suwaka: a tam informacja:

Cena jenego SMSa wynosi 25 zł netto / 30,50 z VAT.
Aby otrzymać kod dostępu do pliku należy wysłać 2 SMSy
Całkowita cena to 50 zł netto / 61 zł z VAT.

UWAGA: Obydwa SMSy należy wysłać z tego samego numeru telefonu. Dokonując płatności SMSem, kod dostępu
otrzymasz automatycznie po kilku sekundach. Płacąc kartą korzystasz z promocji obniżonej opłaty za program, która wynosi 0,50 zł netto / 0,61 zł z VAT.
W płatnościach kartą kredytową na podany adres e-mail zostanie przesłany plik w chwili potwierdzenia i zaksięgowania tranzakcji - około 2 dni roboczych.



I to najlepszy przykład na to jak łatwo można się przejechać pochopnie podejmując decyzję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena