Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

W jakie gry gracie ? 2011/10/21 07:58 #14074

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
W jakie gry gracie ? O ile w jakieś gracie, hehe.

Ja jestem zapalonym graczem od lat, pierwszą grą, w którą zagrałem 10 lat temu było właśnie GTA 3, oprócz Medal of Honor Allied Assault darzę tą grę największym sentymentem.
Dziś gram głównie w gry ekonomiczne/strategiczne - właśnie dziś jest polska premiera Cities.XL.2012 ( Symulator budowy miasta - coś wspaniałego ) jestem ciekawy gry oraz tego, czy poprawiono masę błędów z poprzedniej odsłony gry. W tym miesiącu wychodzi również Twierdza 3 ( Stronghold ) znana seria, jedynka była megahitem, dwójka była niestety porażką. Mam nadzieję że "trójka" będzie co najmniej dużo lepsza od dwójki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/21 12:07 #14075

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj
Kilka lat temu, kiedy miałem nieco więcej czasu niż to jest obecnie grywałem w gry (ba nawet je kolekcjonowałem). Skupiałem się w głównej mierze na garch typu FPP (z ang. First person perspective). W tym gatunku dominowały gry typu: Medal of Honor, niezniszczalny Return to Castel Wolfenstein, Project I.G.I vol.1 oraz vol.2 oraz GTA 3. Jak łatwo zauważyć wszystkie wymienione tytuły to dość leciwe gry – jednakże gra w nie dawała mi wtedy wiele satysfakcji.

Okres studiów to więcej czasu na wszystko. Akademicki pokój dzieliłem z kolegą uzależnionym od gier komputerowych: głównie gier sieciowych. Do najbardziej grywalnych tytułów zaliczyć należy: sieciową wersję Return to Castel Wolfenstein oraz niezniszczalnego, Counter Strike.O zamiłowaniu mojego współlokatora do gier może świadczyć fakt, że właśnie przez swoją pasję (a właściwie uzależnienie) nie ukończył studiów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/21 21:50 #14076

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do dzisiaj lubię gry jako jedną z form rozrywki, w końcu nawet zaczynam je współtworzyć od niewielkich projektów na PC w kwestii audio :). W wieku szkolnym wiele grałem, czasami zmarnowałem trochę za dużo czasu na niektóre gry jednak w większości nie przywiązywałem się na dłużej do jednego tytułu - jeżeli znajomi zaczynali w coś grać razem (FPS/MMO/RPG/RTS) to przeważnie pierwszy kończyłem rozgrywkę zanim na dobre zacząłem i robiłem coś innego. Raczej nie przepadałem za skomplikowanymi grami dla tzw. hardcorowców, szybko odpadałem, chociaż długo pogrywałem w dzieła Blizzarda (Diablo 2, Starcraft). Mogę wymienić jedną grę na PC którą bardzo lubiłem za oryginalny styl rozgrywki i często do niej wracałem - Sacrifice. Bardzo ciekawa gra która niestety wiele nie zarobiła i była mocno niedoceniona.

Żeby nie przedłużać to głównie jestem dzisiaj fanem stylu Nintendo :). Nie tych dotykowych zabawek co teraz są i innych udziwnień 3D ale całokształtu za skupianie się bardziej na "fun" niż "hardcore", na oryginalne gry, w tym platformówki, w które można pograć kilkanaście godzin rozbijając na więcej sesji (w międzyczasie) zamiast przesiadywania po kilka godzin dziennie na kręceniu statystyk :).

Klasyka w stylu NES niektórzy mogą pamiętać kiedy to u nas pojawiła się jego podróbka pod nazwą Pegasus*, a potem jeszcze wiele innych. Contra, Super Mario, Nekketsu Soccer znany też jako Goal 3 itd. Była tego masa. Potem odkryłem następną generację - SNES - Final Fantasy IV, V, VI to klasyka, Chrono Trigger także, Super Mario World też nieźle wspominam :). Jakoś nigdy nie przepadałem za stylem Sony, gdyby Square Enix nie przeniósł swoich głównych Final Fantasy (VII, X, X-2, XIII) na ich konsole to bym w ogóle ich nie dotykał ;). Stąd też moje zainteresowanie padło na Nintendo 64 - Super Mario 64 do dzisiaj jest niemal nie do pobicia w najwyższych ocenach i sprzedaży EVER, w pełni zasłużenie moim zdaniem :). System platformówki 3D z wielkimi planszami do wykonania zadań zamiast typowego "idź do przodu, przejdź, zapomnij" sprawdził się świetnie. Po drodze miałem też GameBota Advance jednak trochę się spóźniłem i ciężko było dostać oryginalny kartridż więc się zniechęciłem i sprzedałem. Z GameCube nie miałem wiele wspólnego, za to w końcu sprawiłem sobie Wii jakiś czas temu :). Super Mario Galaxy 1 i 2 zaczynają przebijać M64, także w pełni zasłużenie ;). Wszelkie gry typu party jak Mario Party 8 czy Wario Ware Smooth Moves są idealne na małe imprezy, trzeba jednak uważać aby znajomi nie roztrzaskali ekranu ;). Plusem tej konsoli jest to, że pozwala uruchamiać oczywiście gry z Wii, ale i także z GameCube, a z Wii Shopu można pobrać klasyki z N64, SNES czy NES (całą retrospekcja od dzisiaj do niemal samego początku). Oł yeah.

Ot moja historia, raczej casualowego gracza który w wolnym czasie w coś tam pogra ;). Miałem nie przedłużać, a znowu to zrobiłem...

* Ciekawostka - Pegasus został stworzony przez firmę Hoop Polska, która dzisiaj zajmuje się produkcją napoi gazowanych :). Zarobili na tej inwestycji niezłe pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/22 07:57 #14081

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja jeszcze odniosę się do gry Return to Castle Wolfenstein, ponieważ w tamtych czasach była to jedna z bardziej wyrazistych gier, bardzo ciekawe lokacje oraz niezapomniany klimat. Ciekawe, że Wolfenstein z 2009 roku już nie powtórzył sukcesu swojego pierwowzoru, jak wiele innych gier.

A jeżeli chodzi o FPS-y tamtych czasów to nie mógłbym nie wymienić tak genialnych produkcji jak Soldier of Fortune 2, Half-Life oraz Hitman 2: Silent Assassin. Nie docenione przez krytyków było również No One Lives Forever.

Edit Znowu zapomniałbym napisać o Heretic II, to była niesamowita przygotówka/zręcznościówka. Po prostu 100% niesamowitego klimatu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Herlrzax.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/22 10:44 #14082

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Herlrzax napisał: Ja jeszcze odniosę się do gry Return to Castle Wolfenstein, ponieważ w tamtych czasach była to jedna z bardziej wyrazistych gier, bardzo ciekawe lokacje oraz niezapomniany klimat. Ciekawe, że Wolfenstein z 2009 roku już nie powtórzył sukcesu swojego pierwowzoru, jak wiele innych gier.


W mojej ocenie Twórcy gier być może nie przykładają się do kolejnych tytułów w jednakowy sposób wychodząc z założenia, że skoro komuś podobała się pierwsza część to na pewno kupi następną. Z drugiej strony, producenci nie mogą sobie pozwalać na takie zagrania, ponieważ konkurencja jest bardzo duża i niepowodzenia mogą skończyć się niemile.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/22 19:10 #14085

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
To jak było z Duke Nukem Forever?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/10/22 20:15 #14086

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli już zahaczyliście o ten temat to jest na to prosta odpowiedź - nie zawsze to co wymyśli game designer zostanie spełnione tak jakby on sam chciał. Nad grą pracuje masa ludzi, koncept artystów, grafików, modelarzy, koderów, dźwiękowców, muzyków, aktorów, fabularzystów itd. Główny designer zawsze ma ostateczne zdanie i daje mase wytycznych wraz ze swoimi współpracownikami jednak pod koniec najczęściej są to wybory "przechodzi" albo "odpada" i z takich elementów potem jest składana gra. Musi mieć spójny świat i wszystko inne jednak raz wyjdzie lepiej raz gorzej. Czy to będzie dobry produkt zależy od wymagań postawionych ludziom ;). Spójrzcie na Blizzard który tworzy swoje dzieła latami, ale dopracowuje każdy najdrobniejszy element.

Ot ludzie dostają kasę z góry i to idzie w koszta, zwrot z inwestycji dostaje studio i dystrybutor na dalsze inwestycje (kolejne gry i pensje dla ludzi za pracę). Pasjonatów pewnie jest dużo, ale jak ktoś siedzi dwa miesiące nad jednym elementem to zależy mu tylko na tym aby to jakoś skończyć i game designer to zaakceptował, bo kasy i tak z tego będzie miał tyle samo ;).

To tak ogólnie jeden z powodów dlaczego nowsze gry nie zawsze są lepsze, mogą mieć dobry pomysł ale skopany świat czy odrzucające sterowanie bo zostało coś źle zaimplementowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: W jakie gry gracie ? 2011/12/02 17:02 #14500

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
Steam: Weź udział w konkursie i zgarnij 10 gier!

Jeżeli posiadacie konto w Steamie to powinniście wziąć udział w tym konkursie, ponieważ jest banalnie prosty:


Jak poinformowało Valve, do końca roku w ramach specjalnego konkursu na Steamie codziennie można zgarnąć dziesięć gier dostępnych w usłudze. Jak?

Zadanie jest proste. Użytkownicy muszą wpisać na listę życzeń w swoim profilu na Steamie dziesięć gier, które chcieliby posiadać. Następnie należy wejść na kartę katalogową produkcji przecenionej w danym dniu (ważne – nie trzeba jej kupować!). Potem wystarczy tylko czekać i liczyć na to, że zostaniemy wylosowani przez Valve. Codziennie wygrać może aż 10 osób.

Czyli po wejściu w kartę przecenionej gry (obojętnie jakiej) i powróceniu do zakładki Sklep, w prawym górnym rogu okna powinna pojawić się prostokątna ramka z napisem " LISTA ŻYCZEŃ (0) " którą możemy edytować, dodawać i odejmować gry, które byśmy chcieli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Herlrzax.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena