Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 16:41 #13048

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ja nie rozumiem dlaczego usilnie bronisz tego layoutu który jest po prostu beznadziejny w stosunku do poprzedniego, który czytelnością bił obecny na głowę.

Spójrz na screena- to jest estetyczne i czytelne

Załącznik ppl.JPG nie został znaleziony



Można jak widać. A forum zarzucone przeze mnie to forum dotyczące PHP czyli m.in tworzenia forów na php a nie przykład estetycznego forum. Ręce opadają.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 17:00 #13049

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Psysutra, w którym miejscu forum wygląda nieestetycznie? Bo od Twojego różni się obecnością avatarów (co moim zdaniem jest na plus po pozwala wizualnie ocenić, kto ostatnio wypowiadał się w danym temacie na forum), oraz kolorystyką (zawsze byłem zwolennikiem używania czarnego "tuszu" na białym tle. Dla mnie taka forma jest bardziej czytelna - tak się składa, że w mniejszym stopniu wytężam wzrok przeglądając forum na jasnym tle niż na ciemnym.

I jeszcze dla porównania screen:



A propo pozostałych elementów, 4 kolumny, które znajdują się nad główną częścią forum vsti.pl bez problemu można usunąć, tylko wtedy tracimy możliwość wyświetlania ostatnich wątków, czy chociażby ostatnio dodanych utworów w sposób natychmiastowy bez konieczności przedzierania się przez kolejne pozycje menu.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 17:44 #13050

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak dla mnie przedzieranie się przez te reklamy by odnaleźć wątki jest dziwną formą masochizmu 8)

Przecież to wszystko ma praktycznie jeden krój!

Może strona główna forum jest bardziej czytelna, ale z estetyką za pan brat to nie jest...

Dodać jeszcze TRZY bloki reklam. No trochę przegięcie...

Naprawdę nie rozumiem Ciebie, Pietia, dlaczego tak zajadle bronisz tego layoutu... Dla zasady?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 18:08 #13051

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Rozumiem, że nie korzystasz z typowych portali, Onet, WP itp, ponieważ tam trzeba się przedzierać przez gąszcz reklam.
Reklamy były i będą, o powodzie pisałem już wcześniej. No tak trzy bloki to strasznie dużo. Zatem wejdź na Kvraudio czy rekkerg. i policz sobie ilość bloków reklamowych. Rozumiem, że mógłbyś mieć pretensje jakby te reklamy kuły w oczy rażącą (kontrastową kolorystyką).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/20 18:54 #13052

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niestety te argumenty są pustką. Mam się cieszyć, że nie ma kłujących flashowych gąszczy reklam? No super... Pogrążasz się coraz bardziej. Mam zacząć sypać przykładami gdzie jest to z głową zrobione? Bo nie wiem czy w jakikolwiek sposób do Ciebie dotrze że ten layout w stosunku do poprzedniego jest GORSZY.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/21 04:31 #13054

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

psysutra napisał: Niestety te argumenty są pustką. Mam się cieszyć, że nie ma kłujących flashowych gąszczy reklam? No super... Pogrążasz się coraz bardziej. Mam zacząć sypać przykładami gdzie jest to z głową zrobione? Bo nie wiem czy w jakikolwiek sposób do Ciebie dotrze że ten layout w stosunku do poprzedniego jest GORSZY.


Co Ty z tym pogrążaniem się - powtarzasz się...Twoje argumenty, są mało przekonujące a właściwie nie przystoją - bo tak się składa, że na Vsti.pl nie ma kłujących flashowych reklam (a zwłaszcza takich, jakie znajdziemy na co bardziej znanych polskich portalach) - które nie tylko atakują znienacka ale z trudnością się je zamyka.

Estetyka to piękno a to jest rzeczą gustu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/21 08:24 #13056

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem Pietia. Interesujące jest jednak to że na stronie głównej sna dole jest banner flashowy... :>

Mniejsza.

Popatrz sobie na vintagesynth.com tudzież Estradę i Studio. Tam design jakoś się trzyma kupy.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Vsti.pl w nowych szatach 2011/07/21 13:33 #13057

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

psysutra napisał: Popatrz sobie na vintagesynth.com tudzież Estradę i Studio. Tam design jakoś się trzyma kupy.


Tak zwłaszcza EiS, na której znajdziemy śmieszny nikomu nie potrzebny zegarek, mnóstwo flasha i super design (z ironią) oraz szereg reklam (no ale jak widać EIS też musi z czegoś opłacać serwery). Dla mnie EIS absolutnie nie jest wzorem.
Nie oszukujmy się nikt nie lubi zmian (widać to w pracy czy tu na stronach) - bo przecież po co zmieniać coś co działa. Rozumiem że mało kto lubi przyzwyczajać się do czegoś, co już zna, na nowo.

psysutra napisał: Masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem Pietia. Interesujące jest jednak to że na stronie głównej sna dole jest banner flashowy... :>


No tak i musisz się męczyć żeby go zamknąć, ponieważ rozwija się do niebagatelnych rozmiarów i przesłania CI wszystko a Ty szukasz Krzyżyka żeby tylko się go pozbyć.

p.s. i kto tu ma problemy ze zrozumieniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena