Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pliki o formacie *.asd 2009/05/03 11:20 #4116

  • Dj Vorte
  • Dj Vorte Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Zastanawia mnie po co w sample packach z różnymi dźwiękami Wav, są również wstawione pliki o formacie *.asd. Nie mam pojęcia do czego one służą, i nie mogę znaleźć nic w internecie na ten temat. Może zna ktoś odpowiedź. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pliki o formacie *.asd 2009/05/03 11:29 #4117

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Dj Vorte napisał:

Witam. Zastanawia mnie po co w sample packach z różnymi dźwiękami Wav, są również wstawione pliki o formacie *.asd. Nie mam pojęcia do czego one służą, i nie mogę znaleźć nic w internecie na ten temat. Może zna ktoś odpowiedź. Pozdrawiam :)


pliki dodatkowe z rozszerzeniami takimi jak opisałes są odpowiedzialne za otwarcie ich w programach -hostach lub wtyczkach z tym rozszerzeniem i możesz je modyfikować

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pliki o formacie *.asd 2009/05/03 11:36 #4118

  • Dj Vorte
  • Dj Vorte Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 0
A wiesz może w czym je otworzyć ? Do jakiego hosta lub wtyczki można ich użyć, bo jeśli są zbędne to je po prostu wykasuje. Dzieki :)

A tak przy okazji to mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenie w Fl-u jako rewire, dwóch programów Reason ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pliki o formacie *.asd 2009/05/03 11:40 #4119

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Dj Vorte napisał:

A wiesz może w czym je otworzyć ? Do jakiego hosta lub wtyczki można ich użyć, bo jeśli są zbędne to je po prostu wykasuje. Dzieki :)

A tak przy okazji to mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenie w Fl-u jako rewire, dwóch programów Reason ?


ostatnio z reasonem miałem do czynienia i nabrałem do niego niechęci byc moze ze miałem demo dalszych podpowiedzi nie umiem zreferowac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pliki o formacie *.asd 2009/05/03 13:28 #4121

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dj Vorte napisał:

Zastanawia mnie po co w sample packach z różnymi dźwiękami Wav, są również wstawione pliki o formacie *.asd.


Pliki z rozszerzeniem asd tworzone są po to, by umożliwić lepsze zarządzanie, odtwarzanie próbek (sampli) wykorzystywanych przez muzyków najczęściej do gry na żywo. Są to niewielkie pliki tworzone najczęściej wtedy, gdy po raz pierwszy dany plik z rozszerzeniem wav zostanie użyty w dowolnym programie do tworzenia muzyki. Plik taki zawiera informacje, które mają na celu pomóc zoptymalizować pracę z plikiem (sposób wyświetlania graficznego podglądu próbki, automatyczne wykrywanie tempa dłuższych próbek, optymalizacja jakości próbki po jej rozciągnięciu - tzw stretching).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena