Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Melodia piosenek w Fl Studio 2009/02/02 18:07 #3024

  • Freewell aka Dj Obiad
  • Freewell aka Dj Obiad Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam takie dosyc trudne dla mnie pytanie.Jak zrobic midi melodi jakis utworow.Np jaka nute megastylez.Oni maja dosyc fajne melodie a ja chcialbym sie nauczyc robic sam te melodie ze sluchu.Sa na to jakies sposoby??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Melodia piosenek w Fl Studio 2009/02/02 22:54 #3030

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Szukaj na You Tubiksie :) How to Play Itd.. a co konkretie chcesz zagrać...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Melodia piosenek w Fl Studio 2009/02/03 01:22 #3035

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
To wcale nie jest takie trudne. Musisz się po prostu wsłuchać. Ważne jest aby brzmienie naszego instrumentu było jak najbardziej zbliżone do oryginału. Wiadomo, że odtwarzanie melodii gitary za pomocą pianina będzie trudne. Obydwa instrumenty brzmią zupełnie inaczej na tych samych nutach.
Kolejną najistotniejszą rzeczą jest prawidłowe złapanie pierwszych nut. Chodzi o dokładnie identyczne. Często zdarza się, że wszystko jest ok, ale w pewnym momencie jedna z nut nam nie pasuje. I jakąkolwiek byśmy nie zagrali jest źle. Odpowiedź jest prosta - melodię gramy dobrze, ale z dodatnią bądź ujemną transpozycją. Wiadomo, że można grać tą samą melodię na różnych transpozycjach, ale czasami jedna z nut nie będzie pasować.
Najgorsze do odtworzenia są akordy. To jest istna udręka. Osobiście zajmuję się trancowymi melodiami i nie mam z nimi zbyt wielkiego problemu, ale nie wyobrażam sobie odtworzenia gitarowych akordów =) Nie siedzę w tych klimatach nie wiem jak brzmi gitara na poszczególnych nutach więc to normalne. Dlatego jeżeli próbujesz odtworzyć melodię z gatunku muzycznego, który jest Ci raczej obcy to nie dziw się, że jest Ci ciężko. Trzeba dobrze znać instrument, na których się gra.
Ode mnie tyle...jeżeli potrzebujesz jakiś wspomagaczy/narzędzi/pomocy to jest wiele programów, które zamieniają audio na midi. Z jednego z nich nawet sam korzystam kiedy jestem w totalnej kropce lub nie mam czasu na zabawę z melodiami. Nazywa się WIDI i jest bardzo prosty w obsłudze. Efekty są...no średnio zadowalające. Zamienia on całe spektrum dźwięku na midi dzięki czemu otrzymujemy masę zbędnych nut. Ale wielokrotnie pomógł mi w odnalezieniu brakujących nut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Melodia piosenek w Fl Studio 2009/02/03 15:31 #3047

  • Freewell aka Dj Obiad
  • Freewell aka Dj Obiad Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzieki bardzo chodzi mi bardziej o Hands upowej muzyce chcialbym sie nauczyc robic takie melodie.Np Rob mayth i innych.A jak bym zrobil midi Megastylez to juz bylbym bardzo zadowolony:D Jesli mozesz to podaj mi swoje gg bedzie mi mowil czy robie dobrze czy zle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena